2024.01. 11.

Euroliga: Fenerbahce – Bayern München

Az Euroliga 21. fordulójának nyitómérkőzésén a török Fenerbahce az isztambuli Ulker Arénában fogadja a Bayern München csapatát.

• A Fenerbahce remek formában pattorgatott az utóbbi időszakban. Sarunas Jasikevicius edző érkezése óta a gárda teljesítménye nagyon megugrott, hat győzelmet aratott és egy vereséget szenvedett. Az egy szem vereség a Crvena Zvezda ellen csúszott be hazai csarnokban. A Monaco, a Zalgiris, az Alba, az Anadolu Efes, a Maccabi Tel Aviv és a Partizan ellen azonban győztesen kerültek ki, 12-8-as mérleggel jelenleg a tabella ötödik helyén állnak. Legutóbb a Fenerbahce 91-76-os összesítéssel diadalmaskodott a Partizan felett, úgy, hogy a meccs egy szakaszában komoly hátrányban is voltak. A negyedik negyedben több hárompontos is betalált, így a törökök maguk javára fordították a meccset. A Fenerbahce legjobbja Tyler Dorsey volt, aki 21 perc alatt 24 pontot szerzett!
  • A Bayern nincs jó passzban, sorozatban a harmadik vereségüket szenvedték el, 71-92-re kikaptak Münchenben a Real Madridtól. Korábban a Virtus Bologna (83-85) és az Olimpia Milano (62-76) ellen szenvedtek vereséget, mindkettőt Olaszországban. A Real Madrid elleni mérkőzésen Pablo Laso csapata teljesen alárendelt szerepet játszott, végig hátrányban voltak. Sylvain Francisco 14 pontot szerzett, Leandro Bolmaro 11-et, de ez kevésnek bizonyult a liga talán legjobb csapata ellen. A Bayern jelenleg 8 győzelem és 12 vereség mellett nem úgy fest, hogy be fog jutni a rájátszásba. De van még lehetőség javítani, akár ma is…

• Mivel mindkét csapat elsősorban a védekezést tartja szem előtt, és az elmúlt 10 nap alatt mindkét gárda négy-négy meccset játszott, ami eléggé megterhelő, így olyan nagy rohanást nem szabad várni. Under oldalról kell közelíteni.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!