2024.01. 02.

Euroliga: Fenerbahce - Crvena zvezda

2024 második napján máris kezdetét veszi az Euroliga tizenhetedik fordulója. A nap nyitómérkőzésén a Fenerbahce és a Crvena zvezda csap össze egymással. A párharc 18:45-kor kezdődik az Ulker Arénában.

• Sarunas Jasikevicius edző érkezése óta a Fenerbahce kosárlabdázói veretlenek az Euroliga mérkőzésein. A litván stratéga irányításával négy győzelmet arattak, amivel 10-7-es győzelem-vereség mutatóval a hatodik helyen állnak a tabellán. Ez idő alatt diadalmaskodtak a Monaco (86-74), a Zalgiris (80-78), az Alba (91-82) és az Anadolu Efes (89-84) felett. Az utolsó fordulóban a Fenerbahce az Anadolu Efes elleni isztambuli derbin biztosította be a győzelmet, hatékony és dinamikus teljesítményt bemutatva. Nigel Hayes-Davis ismét kiemelkedő meccset játszott, 24 pontot szerzett. Nick Calathes és Georgios Papagiannis is jelentősen hozzájárult ehhez a diadalhoz. Bár nem értek el fölényes győzelmeket, a kevés ponttal és rendkívül hatékony játékkal bizonyították , hogy remek a keret és remek csapat lett a Fener, akivel számolni kell a továbbiakban.

• Ezzel szemben a Crvena zvezda játékosai nehezen találták meg a kívánt ritmust, a játékuk hektikus és kiszámíthatatlan, emiatt pedig csak a 15. helyen állnak a tabellán. Jelenlegi mérlegük hat győzelem és 11 vereség. Az idegenbeli teljesítményük különösen gyenge, mindössze egy győzelmet arattak és nyolc vereséget szenvedtek el idegenben. Védekezésükből hiányzik a szilárdság, könnyű pontokat engednek az ellenfeleknek, a középpályán pedig a megfelelő méretekkel rendelkező játékosok hiánya miatt feltűnő gyengeséget mutatnak. A Fenerbahce elleni mérkőzésen várhatóan két új játékos, a center Freddie Gillespie és a játékmester Nikola Topic debütálhat. A klubnál bíznak abban, hogy az ő érkezésükkel javul a Crvena zvezda teljesítménye, és hozzájárulnak a jobb eredmények eléréséhez.

• A jelenlegi formát- és a csapatok idegenbeli-, illetve hazai teljesítményét vizsgálva egyértelmű, hogy nagyon nagy meglepetés lenne, ha a szerb alakulat ma győzni tudna. A Fener Sarunas Jasikevicius edző irányítása alatt verhetetlen az Ulker Arénában. A Fenert kicsi mínuszról is el lehet indítani, ami pedig a potokat illeti minimum 148 pontot el lehet várni a mai meccsen!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!