2024.01. 25.

Euroliga: Fenerbahce - Virtus Bologna

Az Euroliga 23. fordulójának nyitómérkőzésén a Fenerbahce a Virtus Bologna ellen lép pályára az Ulker Arénában.

• A Fenerbahce folyamatos jó teljesítményébe is néha becsúszik egy-egy döccenő, vereség. Ilyen volt ez leguóbb is, amikor a csapat 75-98-as vereséget szenvedett a Zalgiris ellen Kaunasban. Ez volt a csapat egyik legalacsonyabb szintű teljesítménye Sarunas Jasikevicius edző érkezése óta. A Fenerbahce nehezen kezdett, az első három percben kétszámjegyű előnyt engedett ellenfelének. A Zalgiris végig kézben tartotta a mérkőzés irányítását. Scottie Wilbekin folytatta lenyűgöző formáját, 22 pontjával a Fenerbahce legjobbja lett. Jonathan Motley is stabil teljesítményt nyújtott, 15 ponttal járult hozzá a sikerhez. E két játékos egyenletes formája kiemelkedő volt az utóbbi meccseken, Tyler Dorsey is kiváló formát mutat, 14,7 asszisztot átlagolt az elmúlt három meccsen. Az Euroligában a Fenerbahce 13 győzelmet szerzett és kilenc vereséget szenvedett, jelenleg az ötödik helyen áll. Otthon különösen erős teljesítményt nyújtanak, 10 győzelemmel és mindössze egy vereséggel. Nigel Hayes-Davis, Dyshawn Pierre és Nate Sestina is sérültek, de szerződtették egy hónapra Amine Noue-t.
  • A Virtus viszont egy rossz sorozatot zárt le egy eredményes meccsel, a csapat a legutóbbi fordulóban 73-63-ra legyőzte otthon az Asvel csapatát. Ehhez azonban jelentős visszavágóra volt szükségük, kétszámjegyű hátrányt kellett ledolgozniuk a negyedik negyedben, ahol 28-9-re múlták felül ellenfelüket. Ezt a győzelmet megelőzően a Virtus két jelentős vereséget szenvedett az Anadolu Efes (75-99) és a Maccabi Tel Aviv (78-95) ellen, ami egy eredményválságos időszakot jelez. A csapat mind védekezésben, mind támadásban nehezen tudta teljesíteni az elvárt szintet. Az Asvel elleni győzelem önbizalomnövelő lehet, de a Fenerbahce elleni közelgő mérkőzés jelentős erőpróba lesz. Tornike Shengelia, Ognjen Dobric és Devontae Cacok továbbra is sérültlistán van.
  • Annak ellenére, hogy a Virtus legutóbb nyert és a Fener legutóbb kikapott, ez a meccsen nem az olasz csapat lesz előnyben! Sokkal erősebb a török gárda, főleg hazai környezetben, így ma is győzelemre lehet tőlük számítani, ráadásul lesz minimum 155 pont is a mérkőzésen.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!