2019.12. 19.

Euroliga: Izraelben mindig nehéz!

A Maccabi Tel Aviv az Euroliga egyik kiváló formában lévő csapata. 4. helyen állnak a tabellán, egy négyes győzelmi sorozatban vannak. Mai ellenfelük pedig a mögöttük álló Panathinaikosz alakulata lesz. Hazai környezetben mindig nagyon nehéz az izraeli kosárlabda-csapatokat megverni, révén a kosárlabda az egyik nemzeti sport a térségben, hatalmas szurkolótáborok és kiváló hangulat jellemzi a meccseket. Szóval fel kell kötni a gatyát a görögöknek!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2019.12.19. 20:05
MACCABI TA - PANATHINAIKOSZ

• Ez a párosítás az egyik legrégebbi múltra visszatekintő ütközet az Euroligában. 2000 óta 24 alkalommal játszottak egymással. A Maccabi első számú fegyvere a masszív védekezés! 74,6-os védelmi pontátlaguk van, Hunter és Black kiválóan lepattanóznak, de a pontátlaguk is kiemelkedő, hiszen a 86,1-es pont/meccses mutatóra nem kell szégyenkezni. Scottie Wilbekin és a másik oldalon Jimmer Fredette a liga két kiemelkedő pontszerző játékosa, ma minden bizonnyal szép kis tűzijátéknak lehetünk szemtanúi. Ebben a szezonban a Maccabi Tel Aviv az egész Euroligában a harmadik legjobb támadási mutatójával rendelkezik, az egyetlen bökkenő, hogy a Panathinaikosz pedig a legjobb a maga 88,5-ös támadóátlagával! Az izraelieknek szűkebben kell védekezni a szokásosnál, kontrollálni kell a lepattanókat és nagyon kell koncentrálni végig a mérkőzésen, csakis akkor tudnak nyerni.
  • A másik oldalon pedig Rick Pitino edző taktikájának köszönhetően minden bizonnyal nagy offenzíva lesz, hiszen tudják, hogy a kőkemény védelmet nem lesz könnyű megtörni. És mivel a Pana védekezése koránt sem olyan jó, sőt a liga harmadik legrosszabb mutatója nekik van, még inkább oda kell tenni magukat a meccsen! A csapat legjobbja minden évben Nick Calathes, aki 13,9 pontot, 5,3 lepattanót, 9,1 asszisztot és 1,3 labdalopást átlagol, ez ma is nagyon fog kelleni.

Azt várom, hogy egymásnak esik a két csapat, minimum 80-80 pontot várható mindkét oldalon, de a vége szoros lesz! Ezért kis hendivel inkább a Panathinaikoszt erősítem!