2024.04. 26.

Euroliga: Monaco – Fenerbahce

A második fordulót rendezik a Monaco és a Fenerbahce közti negyeddöntőkben az Euroligában. Az első találkozót meglepetésre az isztambuli klub nyerte meg. Sarunas Jasikevicius vezérletével a Fenerbahce hosszabbításban 95-91-re legyőzte a Monacót, így előnyre tett szert ebben a negyeddöntős sorozatban. Ma nagyon erős győzelmi kényszerben van a nagyhercegségbeli gárda!

• Hiába kezdték erősen a mérkőzést, és hiába vezettek kétszámjegyű előnnyel az első negyedben (21-8), a Monaco játékosai nem tudták bebiztosítani a győzelmet. A mérkőzés előrehaladtával fokozatosan elvesztették az irányítást, végül 45 perc játék után kapituláltak. Elie Okobo, Jordan Loyd és Mike James együtt 51 pontot dobtak, de ez nem volt elég a győzelemhez. Okobo 19 pontot szerzett, Loyd és James pedig egyenként 16-ot tett hozzá. Akkor eszerint miért kaptak ki? Hát azért, mert borzalmasan gyengén védekeztek! És ezen a problémán kellene nagyon javítani. Engedték, hogy ellenfelük 95 pontot dobjon, ami túl sok volt. Annak ellenére, hogy az alapszakasz utolsó 13 meccséből 12-t megnyert Sasa Obradovic csapata, nem tudta folytatni pozitív sorozatát. Érdekesség, hogy a tavalyi szezonban a negyeddöntős sorozat első mérkőzését elveszítették a Maccabi ellen, de végül mégis bejutottak a Final Fourba. Kiderül, hogy idén megismétlődik-e a történelem.
  • A Fener ellopta a hazai pálya előnyét a Monacótól, ami kulcsfontosságú lehet számukra, hiszen otthon sokkal jobban teljesítettek ebben a szezonban. Szerdán a hárompontos dobásoknak köszönhetően nyertek. Harminc kísérletből 14-et értékesítettek, a pontosságuk pedig a mérkőzés döntő pillanataiban volt a csúcson, beleértve a hosszabbítás plusz öt percét is. A Fenerbahce öt játékosa is kétszámjegyű pontszámot ért el. Nigel Hayes-Davis 19 ponttal állt az élen, Nick Calathes 17, Nathan Sestina pedig 16 pontot tett hozzá. Scotttie Wilbekin a mérkőzés harmadik negyedében megsérült a térde. Kérdés, hogy ma játszik-e, nem találtam hírt a sérülés mértékéről. Jonathan Motley játéka is kérdéses.
  • Azt gondolom, hogy Sasa Obradovic edző alaposan kielemzi csapata első mérkőzésen elkövetett hibáit, és nem fogják megismételni azokat. A Monaco védelme sokkal erősebb lesz, agresszívebben fognak mindkét palánk alatt teljesíteni, így megvan az esély az egyenlítésre. Pici plusszos hendikeppel lehet biztonsággal nyeretni a Monacót, valamint nem lesz 170 pontnál több. Monaco + 4,5 és nem lesz több, mint 170 pont a mérkőzésen

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!