2018.10. 26.

Euroliga: Moszkvai fiaskó után talpra állhat a Darussafaka?

A Darussafaka egy CSKA Moszkva-elleni vereség után fogadja a Barcelona csapatát Isztambulban. Azt a csapatot, amely legutóbb a Bayern München ellen győzni tudott az Euroligában. A mai Euroliga-mérkőzésen pedig egymás ellen lép parkettre a két alakulat, ahol a bukik a vendégegyüttest tartják esélyesnek. Én viszont a bukik ellen megyek és egy kiváló tippet hoztam

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2018.10.26. 19:15
DARUSSAFAKA - BARCELONA

• A Darussafaka Moszkvában szűken, 79-75-re kapott ki. A meccs harmadik harmadában ment el a meccs, amikor 26-10-re lépett meg a hazai csapat. Stanton Kidd és Michael Eric 15-15 pontot ért el a moszkvai vereség során, nem rajtuk múlt, hogy a csapat kikapott. A Dacka játékának fő letéteményese, az imént említett Michael Eric, aki a maga 11 pont-7,7 lepattanó-1 asszisztos meccsátlagával! A csapat eddigi egyetlen győzelme a Podgorica ellen volt, akkor csupán 71 pontot értek el, de az mégis elég volt a győzelemhez. A Barcelona ellen jobb játék kell, mint amit a CSKA ellen nyújtottak, olyan hullámvölgyet, mint a moszkvai meccs harmadik játékrésze, nem engedhetnek meg maguknak. Amit a meccs többi részében produkáltak, abból ki lehet indulni, de főleg a pontszerzés hatékonyságán van mit javítani. Hatalmas előny a fanatikus szurkolótábor. Azt nem kell ecsetelnem, hogy Törökországban mennyire szeretik a kosárlabdát, a csapatok, különösen az Euroligában mindig fantasztikus közönség előtt játszhatnak, ez pedig erősítheti a csapat esélyeit.

• A Barcában a veterán Tomic a legjobb formáját nyújtva átlag 14 pont, 4,7 lepattanó és 2,0 assziszttal szintén csapata kiemelkedő játékosa jelenleg. A két nagy ember jó játéka a kulcsa csapataik jó teljesítményének. A Bayern ellen remekül helyt állt a katalánoknál a nemrég igazolt, erős testfelépítésű amerikai Chris Singleton is, aki 15 pontjával, három labdaszerzéssel és 5 lepattanójával szintén vezére volt a csapatnak. Nem kétséges, hogy a Barca öltözői morálját erősítette, hogy két vereség után az előző fordulóban győzni tudtak. Singleton, Tomic, Kyle Kuric és Jaka Blazic egyre közelebb vannak ahhoz, hogy Svetislav Pesic megtalálja a legjobb helyüket a kitalált taktikában. A kétpontosok százaléka alacsony, amennyiben Kevin Seraphin, Kevin Pangos és Thomas Heurtel képes javulni ebben a tekintetben, akkor a Barcelona nagyon nehéz ellenfél lehet a vendéglátóknak.

• Szerintem a bukmékerek elsősorban a csapatok formájából indultak ki, amikor megállapították a szorzókat. Kissé túlzottnak tartom a Barcára adott előnyt. A Darussafaka hazai csarnokban, győzelemre erősen feltüzelve, a fanatikus szurkolók előtt bizony meg fogja nehezíteni a Katalánok dolgát. Kiegyensúlyozott mérkőzést várok, bármelyik csapat is nyer, nem lesz nagy különbség közte. A hazai szurkolók és a mentális akarat miatt választom a törököket, de biztonság kedvéért mindenképp megtámogatom őket egy kis hendivel.