2023.10. 31.

Euroliga: Olimpia Milano – Maccabi Tel Aviv

Az Euroliga második fordulójából elhalasztott meccs ez. Az Olimpia Milano és a Maccabi Tel Aviv találkozik a Mediolanum Forumban. Ezen az összecsapáson olyan csapatok találkoznak, amelyek a Top 8-ba és lehetőség szerint akár a Final Four-tornára való bejutást tűzték ki célul.

• Az Olimpia Milano az Euroliga-szezonban egy győzelmet aratott és három vereséget szenvedett. Egyetlen győzelmüket az Olimpiakosz ellen aratták 65-53 arányban, míg a Fenerbahce (82-85), a Real Madrid (71-88) és az Alba (82-85) ellen vereséget szenvedtek. Érdekesség, hogy mindhárom vereségüket idegenben szenvedték el, míg egyetlen diadalukat hazai közönségük előtt aratták. Hiába vezettek a közelmúltban Berlinben egy mérkőzés nagy részében, mégis kikaptak. A meccset a kezükben tartották, de a végén meginogtak, hibákat követtek el, amit az Alba kihasznált és nyert. Nikola Mirotic és Shavon Shields, akik együttesen 55 pontot szereztek a csapat 82 pontjából az Alba ellen. Bár Mirotic megállíthatatlan volt, több játékosnak fel kellene nőni mellé ahhoz, hogy meglegyen az a TOP8 minimum. A sokoldalú német játékmester, Maodo Lo nemrég tért vissza sérüléséből, és jelenléte pozitívan befolyásolhatja a Milano játékának minőségét, ezért optimistán tekinthetnek a mai meccs elé.
  • A Maccabi két győzelem és két vereség után érkezik ma Milánóba. Győzelmet arattak a Partizan (96-81) és a Panathinaikosz (86-61) ellen, de vereséget szenvedtek a Valencia (66-75) és a Monaco (79-107) ellen. A Monaco elleni múlt csütörtöki mérkőzésen Oded Kattash edző csapata az utóbbi évek egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta. Hagyták, hogy ellenfelük korán előnyre tegyen szert, és nem sikerült talpra állniuk. Úgy tűnik, hogy a csapatnak az Izraelben kialakult helyzet miatt a hazai meccsekre is utazniuk kell. Ugyanis eldőlt, hogy a Maccabi Tel Aviv Belgrádban rendezi a következő mérkőzéseit. A stabilitás miatt talán jobb szereplés várható tőlük az elkövetkező hetekben. Mert a csapat alapvetően nem rossz.
  • Egyrészt a Maccabinak még időre van szüksége ahhoz, hogy elérjék a megfelelő formáját, másrészt a Milano hazai csarnokban lényegesen jobban teljesít. Maodo Lo visszatérése pozitív hatással lehet a Milano támadójátékára és teljesítményére.

Tipp: Milano +2,5 és kevesebb mint 163,5 pont a mérkőzésen