2024.02. 08.

Euroliga: Olimpia Milano - Real Madrid (Olasz parketten a listavezető)

Az Euroliga huszonhatodik fordulójának egyik derbijét Milánóban rendezik, ahol a hazai Olimpia a bajnoki listavezető Real Madridot fogadja. A két csapat első mérkőzésén a Real meggyőző volt és 17 ponttal nyert.

• A Milano sokáig szenvedett a sérülések miatt, sok vereség esett be a kulcsjátékosok hiánya miatt. Jelenleg a tizenkettedik helyen állnak közel 10-15 győzelem-vereség mérleggel. De most már végre minden játékosuk újra bevethető és a legerősebb összeállításban fogadják a Realt. A csapatjátékban a védekezés gyenge, így aztán hiába vannak kiemelkedő játékosok, nem jönnek az eredmények. Az elmúlt dupla fordulóban mindkétszer kikaptak, ráadásul elég simán, és ezekkel a vereségekkel tovább távolodtak a rájátszástól. A hazai bajnokságban sem remekeltek, de a Pistoia-t így is sikerült legyőzniük. A Pistoia ellen a Messina pihentette Nikola Miroticot, Shields pedig 17 ponttal volt a legeredményesebb. Kevin Pangos távozott a csapattól, a csapat pedig Napierrel és McGruderrel erősödött.
  • A Real az utóbbi időben nem játszik olyan jól, mint a szezon elején, de még mindig nyer és ez a lényeg. Tavares hiánya eléggé megzavarta őket, de most már lassan javul a forma. A Real zsinórban három győzelemnél jár az Euroligában, a legutóbbi dupla fordulóban pedig előbb a Maccabit, majd az Asvelt győzték le. Minden statisztikai paraméter szerint az élmezőnyben vannak, a liga legeredményesebb csapata, átlagban 90 pontot dobnak, és amióta Tavares sérülés miatt kiesett, a védekezésük sokat gyengült. A csapat motorjának számító Campazzo mellett a súlyos sérüléséből nemrég visszatért Yabusele is kiváló formát fogott ki, az Asvel ellen 26 pontot szerzett, és megállíthatatlannak tűnt.
  • A Real még ebben a gyengébb kiadásában is képes lesz nyerni Olaszországban, de nem valószínű hogy 12 pontnál többet rakjon közé, sőt ez is sok. A pontok tekintetében pedig legalább 151 pontra lehet számítani.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!