2023.12. 08.

Euroliga: Olimpiakosz – Bayern München

Az Euroliga 13. fordulójában az Olympiakosz és a Bayern csap össze egymással. Az athéni kikötőben minden csapatnak nagyon nehéz dolga van.

• Miután sorozatos győzelmeket aratott az Euroligában, az Olympiakosz enyhe gödörbe került, hiszen két egymást követő meccsen is vereséget szenvedett. Előbb idegenben kapott ki a Monacótól (77-85), kedden pedig hazai pályán szenvedett vereséget a Real Madridtól (71-77). A piros-fehéreknek ez volt a hatodik vereségük ebben a szezonban, ugyanennyi győzelem mellett. Annak ellenére, hogy a Real Madrid elleni mérkőzésen 40 percen keresztül végig hátrányban volt, az Olympiakosz minden erőt bedobott, hogy felzárkózzon és ez talán bármely más csapat ellen sikerült is volna, de a Real Madrid sok volt. Bár az idei szezonban elért eredményeik nem olyan erősek, mint az előző évben, az Olympiakosz továbbra is erős játékoskerettel rendelkezik. Georgios Bartzokas edző minden poszton minőségi játékosokkal rendelkezik, és várható a teljesítménynövekedés a csapatnál. Nigel Williams-Goss továbbra is sérült, és bizonytalan az Olympiakosz nemrég megszerzett szerzeményének, Filip Petrusevnek a részvétele ezen a mérkőzésen.

• A Bayern viszont felfelé ívelő pályán van, három egymást követő győzelmet aratott, és az Euroligában az utolsó öt meccsből négyet megnyert. Legutóbbi győzelmeik között szerepel az Asvel (101-100) elleni szoros, dupla hosszabbításos és az Olimpia Milano (91-84) elleni, 45 perc játék után elvesztett mérkőzés is. A Bayern javuló teljesítményét annak tulajdonítják, hogy a játékosok egyre jobban megismerik egymást, különösen miután a nyáron érkezett Pablo Laso edző és több új játékos is csatlakozott a klubhoz. Kiemelkedő teljesítményt nyújt Serge Ibaka, az egykori NBA-center, aki az elmúlt négy meccsen 19,5 pontot átlagolt, és jelentősen hozzájárul a Bayern ponterős játékához.

• Ez lesz az Olympiakosz második hazai mérkőzése a héten, ami azt az előnyt jelenti, hogy nem kell utazniuk és pihentebbek lesznek. Ráadásul a görög csapatban több minőségi játékos van, valamint a védekezésben is magabiztosak. Hazai meccsgyőzelem mellett legalább 151 pontot jósolok a meccsen