2024.02. 09.

Euroliga: Panathinaikos – Fenerbahce

Az Euroliga 26. fordulójában a Panathinaikosz és a Fenerbahce csap össze az athéni OAKA Arénában. Igaz térségi rangadó lesz ez, csordulásik telt csarnokban!

• Ha a Panathinaikosz egész idei szezonját vizsgáljuk, akkor csak a dicséret hangján lehet szólni róluk. Ellenben az utolsó három meccsükből kettőt elveszítettek. A görög gárda 15 győzelemmel és 10 vereséggel a negyedik helyen állnak, ennek a sikerben komoly része van a hazai teljesítménynek! Hazai szurkolók előtt olyan neves gárdákat vertek meg, mint a Crvena Zvezda, az Anadolu Efes, a Monaco, a Partizan és az Olimpia Milan, ebből négy győzelmet kétszámjegyű előnnyel biztosítottak be. Jó hír a szurkolóknak, hogy a három kulcsjátékos, Hernangomez, Mathias Lessort és Ioannis Papapetrou újra pályára léphet majd. A legfontosabb hír pedig az, hogy Kostas Sloukas felépült sérüléséből, és a korábbi csapata elleni mérkőzésen már pályára léphet.
  • A Fenerbahce annyiban hasonlít a Panathinaikoszhoz, hogy elsősorban hazai pályán jó, de összességében a törökök gyenge szezont futnak és idegenben kifejezetten gyatrák! Elhagyva a török fővárost, csak négy győzelmet arattak ebben a szezonban. A legutóbbi mérkőzéseiken az Asvel ellen győzelmet arattak (83-73), de vereséget szenvedtek a Monacótól (69-76) mindkét mérkőzést Franciaországban játszották. Nigel Hayes-Davis felépült és játkra kész, de Pierre, Neto, Birsen és Mestoglu továbbra is hiányozni fog. Nehéz dolga lesz Sarunas Jasikevicius edzőnek, óriási siker lenne, ha nyerni tudnának Görögországban!
  • A Pana remekel otthon, a Fener borzasztóan gyenge idegenben, ráadásul igazi görög-török térségi rangadó ez. A hazai győzelem mellett minimum 150 pont várható.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!

Panathinaikos – Fenerbahce
Panathinaikosz meccsgyőzelem + több mint 149,5 pont a mérkőzésen | 2.02 | (8/10)