2024.04. 23.

Euroliga: Panathinaikosz - Maccabi Tel Aviv

Ma kezdődik az Euroliga legjobb 8 csapatának párharcai, amelynek a tétje és célja a Final Four. Ez a második Panathinaikosz és a hetedik helyezett Maccabi összecsapása lesz. Mivel mindkét csapat nagyon erős támadójátékkal rendelkezik, így jó kis run and shot meccs lesz ez!

• A Panathinaikosz remekelt az alapszakaszban, különösen az utóbbi hónapokban. Huszonhárom győzelmet és tizenegy vereséget értek el, amivel bebiztosították a második helyet a tabellán. Ergin Ataman emberei különösen az utolsó kilenc mérkőzésen romboltak jól, nyolc győzelemmel domináltak. Otthon és idegenben egyaránt sikeresek voltak. A csapat két kulcsjátékosa Kendrick Nunn és Kostas Sloukas, mint egy Isten úgy dobtak, az elmúlt öt meccsen együtt ketten 36,2 pontot átlagoltak. Mathias Lessort is kulcsfontosságú a Panathinaikosz játékában. A francia center az alapszakasz utolsó öt mérkőzésén 12,6 pontot és 5,6 lepattanót átlagolt. A csapat kiválóan dobja a hárompontosokat, a 43,1% kiemelkedő adat az Euroligában! A csapat jó, tele vannak motivációval.
  • A Maccabi Tel Aviv is az elmúlt hetekben volt a legélesebb! elmúlt kilenc mérkőzésen nyolc győzelmet értek el, így magabiztosan lépnek pályára a közelgő Top 8-as összecsapásokon. Az alapszakaszban 20-14 volt a győzelem-vereség arányuk. A hetedik helyért a Baskonia ellen kellett play-in meccset játszaniuk, és 113-85-re lgyőzték le a baszkokat. Wade Baldwin kulcsfigurája ennek a csapatnak. Az elmúlt kilenc mérkőzésen 19,3 pontot átlagolt, és kulcsfontosságú a Maccabi Tel Aviv játékában. Josh Nebo fizikai adottságainak köszönhetően remekül védekezik és rombol. Mindkét palánk alatt hasznos munkát végez. Lorenzo Brown megállíthatatlan volt a Baskonia ellen. A szezon egyik legjobb meccsét játszotta, 29 pontot dobott, leszedett öt lepattanót és kiosztott öt asszisztot. Az ő játéka is kelleni fog a Pana ellen.
  • Mindkét csapat remekül támad, nagyon pontosan és sokat dobnak, mindkét csapatban topdobók vannak, így ez a meccs egy dinamikus, gyors run and shot-meccs lesz minimum 163 ponttal!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!