2024.01. 02.

Euroliga: Partizan – Asvel Lyon

Az Euroliga 17. fordulójában a Partizan és az Asvel csap össze egymással. A Partizan Belgrád az idei Euroliga-szezon egyik legmarkánsabb meglepetése! Minden gárdának fel kell kötnie az alsóneműt, ha a szerb fővárosban meg akarja verni a Partizant!

• A Partizan játékosai büszkék lehetnek az Euroliga alapszakaszának első részében nyújtott teljesítményükre. Kilenc győzelemmel és nyolc vereséggel jelenleg a playoff-zónában állnak. A két egymást követő vereség ellenére az utolsó két mérkőzésen a Real Madrid (75-91) és a Virtus Bologna (75-77) ellen a Partizan versenyképes kosárlabdát mutatott be. A Virtus Bologna elleni legutóbbi mérkőzésen Kevin Punter és Ognjen Jaramaz voltak a Partizan legjobbjai, mindketten 12 pontot szereztek. Frank Kaminsky és Bruno Caboclo fejenként 10 pontot tett hozzá. A csapat olyan kulcsjátékosoktól vár javuló teljesítményt, mint Zach LeDay, James Nunnally és PJ Dozier. Ma hazai csarnokban, így az Újév elején minden bizonnyal egy rendkívül motivált csapat lép parkettre!

• A másik oldalon az Asvel továbbra is nagyon szenved, 17 mérkőzésen mindössze két győzelmet aratott, amivel az Euroliga tabellájának végén áll. Mindkét győzelmüket idegenben szerezték, míg mind a kilenc hazai mérkőzésükön vereséget szenvedtek. A legutóbbi fordulóban szoros vereséget szenvedtek hazai pályán a Real Madridtól (76-77). Az Asvelnél Timothe Luwawu-Cabarrot kiemelkedett az egyenletes teljesítményt nyújtók közül, az előző meccsen 20 pontot szerzett. A csapat azonban a legutóbbi kilenc egymást követő mérkőzésén képtelen volt győzelmet aratni.

• A Partizan jelentős előnyben van edzői minőségben, Zeljko Obradovic stratégiai képességei felülmúlják Gianmarco Pozzeccoét. Emellett a Partizan játékoskerettel, jobb egyéni minőséggel és több tapasztalattal büszkélkedhet. A fekete-fehérek elsöprő győzelme várható, ami tükrözni fogja a pályán mutatott fölényüket. A Partizant is el lehet indítani kicsi mínuszból, valamint a pontszám tekintetében 160 körül várható. Mivel a over-under határ elég magas, inkább az under-oldalról közelítek:

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!