2024.03. 28.

Euroliga: Partizan – Olympiakosz

Az Euroliga 32. fordulójának egyik legjobban várt összecsapásán a Partizan és az Olympiakosz csap össze a Štark Arénában. Az Olympiakosz a hazai pálya előnyét akarja kiharcolni a rájátszásban, míg a Partizan magát a rájátszást akarja elérni!

• A Partizan az elmúlt héten egy győzelmet és egy vereséget ért el. Mindkét mérkőzést hazai csarnokban játszották a Baskoniát 87-83-ra verték meg, míg a Real Madridtól 76-88-ra kaptak ki. A Baskonia elleni meccsen végig kiválóan működött a támadójátékuk, a Blancók ellen viszont nem ez volt a helyzet. A madridiak védelme lényegesen erősebb, mint a Baskoniáé, sikerült lelassítaniuk a Partizan legveszélyesebb játékosait. Željko Obradović irányítása alatt a Partizan jelenleg a 11. helyen áll a tabellán, 14-17-es győzelem-vereség mérleggel. Ugyanilyen mérleggel rendelkezik az Olimpia Milano, a Valencia és az Anadolu Efes, a 10-13. helyen álló csapatok. Mivel csak a 10. hely garantálja a rájátszásba jutást, minden győzelem kulcsfontosságú, így a fekete-fehérek minden erejükkel győzni akarnak ma.
  • Az Olympiakosz 19 győzelemmel és 12 vereséggel az 5. helyen áll. Az utolsó nyolc Euroliga-mérkőzésükből csak egyet veszítettek el. Múlt héten Isztambulban 72-85-re kikaptak az Anadolu Efestől, de utána könnyedén és meggyőzően verték 80-64-re az Asvelt. Az alapszakasz végéig az lesz a fő feladatuk, hogy bebiztosítsák a tabella első négy helyének egyikét. Az első hely ugyan elérhetetlen, de a második-negyedik helyezett csapatoknak mindössze egy győzelemmel többjük van, mint az Olimpiakosznak. Panathinaikosz, Barcelona és Monaco. Ezért Georgios Bartzokas vezetésével a hátralévő három mérkőzés mindegyikén győzelemre fognak játszani. Nikola Milutinov, Filip Petrušev és Michalis Lountzis sérült, nem elérhetőek, ez jócskán csökkenti a centerekre vonatkozó rotációját az Olympiakosznak. Elsősorban Moustapha Fallnak és Moses Wrightnak kell majd helytállnia.
  • Bár a Partizan ritkán veszít otthon Euroliga-meccset, de ma a fekete-fehéreknek keményen meg kell dolgozniuk, ha nyerni akarnak. Az Olimpiakosz jobb védekező csapat, mint a Partizan, miközben támadásban minden poszton nagyon erősek. Kiegyenlített mérkőzés várható, a pontokra érdemes rámenni, abból legalább 155 várható a meccsen!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!