2023.12. 28.

Euroliga: Partizan - Virtus Bologna

Az Euroliga 17. fordulójában, 18:30-kor a Stark Arénában a Partizan és a Virtus Bologna csap össze egymással

• Az elmúlt héten győzelmet és vereséget is megéltek a Partizan kosárlabdázói. A Real Madrid elleni 75-91-es vereség a fekete-fehérek egyik leggyengébb teljesítményét jelentette az idei szezonban, megszakítva ezzel a kiváló pozitív eredménysorozatukat. Ezt a mérkőzést megelőzően Zeljko Obradovic csapata öt egymást követő győzelmet aratott, ami a leghosszabb győzelmi sorozatot jelenti az egész Euroligában. A Panathinaikosz, a Monaco, az Olimpia Milano, a Zalgiris és a Valencia felett diadalmaskodtak. A madridi kudarc ellenére összességében elégedettek a csapat teljesítményével, amit a jelenlegi 9-7-es győzelem-vereség mérlegük is tükröz. A Partizan játékoskerete a Virtustól nemrég szerződtetett Jaleen Smith-szel erősödött, aki egy tapasztalt, támadói sokoldalúságáról ismert játékossal bővült.

• A Virtus Bologna kiemelkedően jó teljesítményt nyújt az Euroligában. Zsinórban négy győzelmet arattak, mielőtt nemrég 71-79-re kikaptak idegenben a Valenciától, és ezzel megmutatták, hogy mennyire versenyképesek. A kudarc ellenére a jelenlegi győzelem-vereség mérlegük lenyűgöző 11-5, amivel a tabellán a Barcelonával megosztott második és harmadik helyen állnak. A belgrádi Partizan ellen, amely csapat ritkán veszít otthon, kihívást jelentő feladat vár rájuk. A Virtus Bologna támadási stratégiáját finomítani kell, hogy ellensúlyozni tudja a Valencia agresszív védekezését, és a Partizan magas szintű támadójátékának megállítására kell összpontosítania.

Két nagyon jó csapat találkozik ma, Belgrádban mindenképp a Partizannak van nagyobb esélye a győzelemre. Zeljko Obradovic csapata átveszi az irányítást a pályán, és újabb diadalt arat hazai közönsége előtt. Pici hendikepről is lehet indítani a belgrádi alakulatot.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!