2024.02. 01.

Euroliga: Real Madrid – Asvel Lyon

Az Euroliga 25. fordulójában a Real Madrid és az Asvel csap össze egymással a WiZink Centerben.

• A Real Madrid ó kedden 106-101-re legyőzte a Maccabi Tel-Avivot, szintén hazai környezetben. Ezzel ők az egyetlen olyan csapat, amely ebben a szezonban még egyetlen vereséget sem szenvedett otthon. Chus Mateo csapata mind a 12 mérkőzését megnyerte szurkolói előtt. A Maccabi kosarasai heves ellenállást tanúsítottak a regnáló Euroliga-győztes ellen, de a Real megmutatta, miért ő a címvédő! A Los Blancóknak az utolsó percig kellett várniuk a győzelem megszerzésére. A Real Madrid legeredményesebbje Dzanan Musa volt 19 ponttal, míg Mario Hezonja és Vincent Poirier egyenként 16 pontot tett hozzá. Jelenlegi győzelem-vereség mérlegük 21-3. A Top 10-ben már biztosították helyüket ebben a szezonban. A Real játékosai öt győzelemmel többet szereztek, mint a második helyezett csapat, így csak idő kérdése, hogy bebiztosítsák helyüket az Euroliga legjobb hat csapata között. Walter Tavares és Sergio Llull kihagyja a mai mérkőzést. Valószínűleg mindketten február közepéig nem léphetnek pályára.
  • Az Asvel kedden 73-83-ra kikapott a Fenerbahcétól. Két teljesen különböző félidőt játszottak, az első 20 percben jól teljesítettek, sőt, egy ponton kétszámjegyű előnyük is volt. A második félidőben azonban drasztikusan visszaesett a támadójátékuk minősége, amit a tapasztalt és minőségi vendégek ki is használtak. Mike Scott az Asvelhez érkezése óta a legjobb meccsét játszotta, 26 pontot és hét lepattanót jegyzett, míg Paris Lee 18-at tett hozzá. Youssoupha Fall ismét bizonyította dominanciáját a lepattanózásban, nem kevesebb, mint 11 lepattanóval, de mindezek az egyéni sikerek nem voltak elegek ahhoz, hogy az Asvel elkerülje a vereséget. Az Asvel továbbra is az utolsó helyen áll a tabellán, eddig mindössze öt győzelemmel és 18 kudarccal. Nagy meglepetés lenne, ha csütörtökön sikerülne diadalt könyvelniük.
  • A Real Madrid az egyik legerősebb támadócsapat ebben a szezonban, talán a legerősebb. A játékoskeretük tele van tapasztalt és bizonyított pontszerző játékosokkal. Az Asvel védelme nem elég erős ahhoz, hogy lelassítsa vagy teljesen korlátozza őket. A Real Madrid nyer és több mint 167,5 pont lesz a meccsen

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!

Real Madrid nyer és több mint 167,5 pont lesz a meccsen | 2.05 | (8/10)