2018.12. 18.

Euroliga: Sima török hazai a Sinan Erdem Dome-ban!

Ma ismét Euroliga-meccsnap, természetesen boncolgatjuk is a meccseket. Elsőként a 18:00-kor kezdődő Anadolu Efes – Buducnost Podgorica meccset vesszük górcső alá. Elsőre sima hazai. Sőt másodikra is. Lássuk, mit lehet kihozni belőle!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2018.12.18. 18:00
ANADOLU EFES - BUDUCNOST PODGORICA

• Azt már sokszor leírtam én is és LebronBasket kolléga is, hogy a podgoricai csapat, csakis hazai környezetben képes a jó teljesítményre. Keretük a leggyengébb az Euroligában, csak néhány játékost lehet megemlíteni, akik a hátukon viszik a csapatot. Ilyen Alen Omic és Edwin Jackson, elsősorban. Legutóbb a Kanári szigeteken is ők ketten voltak a legeredményesebbek, a többiek ismét csak nem tudtak felnőni a feladathoz. Kaptak is egy sima tízest közé (95-85)! Mivel ma jóval erősebb csapathoz látogatnak, mint a Herbalife Gran Canaria, azt gondolom, hogy ma is hasonló sors vár rájuk! Két sérültjük van Aleksa Ilic és Nikola Ivanovic.
  • Az Anadolu Efes egy sokkal értékesebb, stabilabb kerettel rendelkező alakulat, amely szervezett csapatként funkcionál, jól védekezik és eredményesen is támad. Jelenleg a 4. helyen állnak a tabellán úgy, hogy az elmúlt két meccset elvesztették. Előbb hazai csarnokban kaptak ki 2 ponttal a Realtól, majd Athénban héttel az Olympiakosztól. Nincs is jobb lehetőség annál, mint a mai, hogy egy remek győzelemmel visszatérjenek a győztes útra, valamint önbizalmat is szerezzenek. Amikor megnéztem a sérültek helyzetét ma a weben, akkor az Efes neve mellett az volt, hogy Rodrigue Beaubois helyzete bizonytalan. Az Olymp ellen alig játszott, azt gondolom, ha nem teljesen egészséges, akkor ma sem sokat fog. Hiába is ő az egyik legjobb, nélküle is nyerni fog a csapat.
  • Ez egy teljesen egyértelmű hazai siker. Csakis a különbség a kérdés. Teljesen reális az is, hogy kétszámjegyű siker lesz, de én a szokásos óvatossággal közelítem meg a kérdést!

TIPP: Anadolu -8,5 – 1,48