2019.03. 20.

Euroliga: Vajon bírják-e a tétet a Pana játékosai?

Két jó formában lévő csapat találkozik ma az Euroligában, mindkettő a Playoff helyezést akarja. A zöldek Rick Pitino edző keze alatt összeszedték magukat, megtalálták a ritmust, megnyerték a négy utolsó meccsüket, közte a félelmetesen erős CSKA ellenit is, ráadásul idegenben. A Baskonia Vitoria-Gasteiz az utolsó hat játékból ötöt nyert és nekik is már csak egy icipici kell, hogy véglegesen rájátszásban érezzék magukat. Kemény összecsapás lesz!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2019.03.20. 20:00
PANATHINAIKOSZ - BASKONIA VITORIA

• Ez lesz a 25. találkozójuk az Euroligában, az állás jelenleg 12-12. Az idei kiírás 9. fordulójában a Baskonia 86-77-re nyerni tudott Baszkföldön, egy olyan meccsen, ahol hat játékos is kétszámjegyű pontot dobott. Toko Shengelia 16 ponttal, 7 lepattanóval és 7 asssziszttal kövezte ki a győzelem felé vezető utat, még Keith Langford 33 pontja is kevés volt ahhoz, hogy megállítsák a Baskoniát. A mai találkozón Georgios Papagiannis és Vincent Poirier lesz a két vezér, akiknek vinniük kell a csapataikat. Az utolsó három meccsén a görög Papagiannis remekül játszott. Átlagban dobott 12 pontot, leszedett 6,3 lepattanót. A másik oldalon Poirier már csak azért is nagyon fontos lesz a Baskonia számára, mert a csapat egyik kulcsjátékosa Tornike Shengelia nem játszhat a mai meccsen! Vincent Poirier 11,2 pontot és 7,7 lepattanót hozott össze átlagban a 26 mérkőzésen. A vendégek sarkalatos pontja a három sérült! Toko Shengelia, Jayson Granger és most már Matt Janning sem képes játékra, ez pedig alaposan visszavetheti a csapatot. A védelem lesz kiemelten fontos számukra, hiszen a görögök hazai környezetben mindent megtesznek majd a playoffért.
  • A Panathinakosz formája nagyon jó, egy olyan pillanatban találkozik most a Baskoniával, amely fontos hiányzóval bír, hogy hazai pályán nagyon megemelkedik az esélye. A görögök számára viszont kulcsfontosságú lesz a palánkok alatti munka, hogy a labdáért folytatott harcban lenyomják a 35,4 lepattanó-átlaggal bíró baszkokat (ez a teljesítmény pedig a harmadik legjobb a ligában) valamint a hárompontosok eredményességi mutatóján is javítani kell!! Hiába támadáspárti edző Pitino, ma védekezni kell, ráadásul kőkeményen!
  • A baszk alakulat valamivel jobb csapat idén, mint a Pana, viszont sérülések helyzete, a görögök hazai környezete és a jó forma kiegyensúlyozza ezt a mérleget. Szoros meccset várok, ahol inkább a hazaiak győzelmét várom, de nem hiszem, hogy 10nél több pont lesz közte!

TIPP: Baskonia +10,5 – 1,62