2024.01. 03.

Euroliga: Virtus Bologna - Bayern München

Az Euroliga 18. fordulójának négy mérkőzését rendezik szerdán. Az egyik kiemelt összecsapáson a Virtus Bologna a Bayernnel csap össze a Virtus Segafredo Arénában.

• Az Euroliga szezon első felében a Virtus Bologna szinte hibátlanul játszott. Jelenlegi mérlegük 12 győzelem és 5 vereség, így a tabella második helyén állnak. A csapat lenyűgöző szériában van, az utolsó hat mérkőzéséből ötöt megnyert, köztük nyolc egymást követő győzelmet hazai pályán. Az egyetlen hazai vereséget a Zalgris ellen szenvedték el a szezon elején. A döntés, hogy Luca Banchi lett az edző, mesterfogásnak bizonyult a Virtus számára. A kezdeti szkepticizmus ellenére Banchi sikeresen kialakította a játékosok között a nagyszerű összhangot. Tornike Shengelia kiemelkedik a csapat vezetőjeként és az Euroliga egyik legjobb játékosaként, de a Virtus a szezon előrehaladtával egyre inkább a csapatmunkára támaszkodott. A csapathoz a közelmúltban csatlakozott Ante Zizic, aki korábban az Anadolu Efesnél játszott, valamint Rihards Lomazs, a Merkezefendi korábbi védője.
  • A Bayern eddig nyolc győzelmet és kilenc vereséget könyvelhetett el. A lassú szezonkezdet után fokozatosan kezdik megtalálni a ritmust és javul a teljesítményük. A legutóbbi három találkozón két győzelmet arattak az Anadolu Efes (86-71) és a Valencia (85-84) ellen, de vereséget szenvedtek a Monacótól (80-91). A játékosoknak időbe telt, amíg alkalmazkodtak Pablo Laso edzői stílusához, hiszen a tapasztalt spanyol tréner a nyáron csatlakozott a csapathoz több új játékossal együtt. A csapatkapitány Vladimir Lucic, a nagy tapasztalattal rendelkező játékos visszatérése hosszú sérülési szünet után várhatóan jelentősen feldobja majd a Bayern teljesítményét.

• A Bayern javuló tendenciát mutat, de ennek ellenére Olaszországban a Virtus győzelme vastag esély még egy kicsi hendikepről is!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!