2023.11. 23.

Euroliga: Virtus Bologna – Fenerbahce

Folytatódik az Euroliga, mégpedig a 10. fordulóval, aholis a Virtus Bologna egy nagy érdeklődéssel várt mérkőzésen csap össze a török Fenerbahce csapatával. A mérkőzést a Virtus Segafredo Arénában rendezik ma este 20:30-kor.

• Annak ellenére, hogy a Virtus Bologna mérkőzéseinek színvonala kissé visszaesett, 6-3-as győzelem-vereség mérlegével továbbra is az Euroliga élcsapatai közé tartozik. A legutóbbi három mérkőzésükből kettőn, a Real Madrid (74-100) és a Panathinaikosz (76-90) ellen szenvedtek kudarcot, az egyetlen győzelmüket ezen három meccsen az olasz derbin aratták az Olimpia Milan ellen (86-79). Mindkét említett vereség alkalmával a Virtus támadásban küszködött, mindössze 75 pontot átlagoltak, ami kevésnek bizonyult az erős ellenfelek ellen. Összességében Luca Banchi edző irányítása alatt a csapat változatosabb és jobb játékot játszik. Jelenleg ők rendelkeznek a legjobb hárompontos dobószázalékkal az egész Euroligában. Tornike Shengelia kulcsszerepet játszik a csapatban, 17,1 pontot, 5,8 lepattanót és 4,1 asszisztot átlagol meccsenként. A tapasztalt védő, Marco Belinelli is jelentős szerepet játszik, 13,7 pontot átlagol ebben a szezonban.
  • A Fenerbahce jól kezdte a szezont, de az utóbbi meccseken, különösen idegenben küszködtek. Három egymást követő vereséget szenvedtek el idegenben, elbuktak a Partizan (84-85), a Crvena zvezda (56-87) és a Maccabi Tel Aviv (73-78) ellen. Jelenlegi mérlegük öt győzelem és négy vereség. A csapat teljesítménye feltűnően jobb otthon, ahol ebben a szezonban még veretlenek. A sérülések azonban megzavarták a megszokott ritmusukat. Olyan játékosok, mint Calathes, Pierre, Gudurić, Sanli és Birsen sérülés miatt hagyták ki az utóbbi mérkőzéseket, míg Neto a szezon kezdete óta hiányzik. Tarik Biberović a sérültek listájának legújabb tagja. Ez így együtt nagyon soknak tűnik.

• Szoros és izgalmas mérkőzésre számíthatunk, ahol a Virtus Bologna tűnik esélyesebbnek a győzelemre, különösen, ha figyelembe vesszük a legutóbbi négy hazai Euroliga-mérkőzésen elért veretlenségi sorozatukat. A Fenerbahce idegenben küszködik, és mivel sérülések befolyásolják a teljesítményüket. A Virtus minden bizonnyal nyerni fog, ezt kicsi plusszos hendikeppel segítjük és nem várhatunk 170 pontnál többet ezen a meccsen.