2023.12. 22.

Euroliga: Zalgiris - Barcelona

Az Euroliga 16. fordulójának pénteki játéknapján hat mérkőzést rendeznek, ezek között szerepel a Zalgiris és a Barcelona összecsapása a kaunasi Zalgirio Arénában. Mindkét csapat vereség után érkezik erre a meccsre és hatalmas győzelmi motiváció lesz mindkét gárdában.

• A Zalgiris kosárlabdacsapata a legutóbbi négy Euroliga-mérkőzésén vereséget szenvedett. Kikaptak sorrendben az Alba, a Monaco, a Partizan és a Fenerbahce ellen is. Győzelem-vereség arányuk 5-10, jelenleg a 16. helyet foglalják el a tabellán. Legutóbb a Fenerbahce ellen több mint 30 percig fölényben volt Kazys Maksvytis csapata, mégis 78-80-as vereséget szenvedett Isztambulban. A Zalgiris játékosai az utolsó percekben elvesztették a lendületüket és a koncentrációjukat, így nem tudtak nyerni, pedig még 14 pontos előnyük volt. Keenan Evans ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtott, 19 pontot, öt lepattanót, öt asszisztot, két lopást és kilenc kiharcolt faultot jegyzett. A 30-as hasznossági indexével a 15. forduló legütőképesebb játékosai közé tartozott. Mellette Rolands Smits és Laurynas Birutis is erős teljesítményt nyújtottak, 16, illetve 14 ponttal.

• A Barcelona váratlan kudarcot vallott az Alba ellen, 70-74-es vereséget szenvedett kedden Berlinben. Annak ellenére, hogy abszolút favoritnak számítottak, Roger Grimau legényei alulmaradtak, ami az elmúlt négy Euroliga-meccsen a harmadik vereségüket jelentette. Ez a mostani mérkőzés rávilágít a csapat formájának masszív visszaesésére! A berlini mérkőzést megelőzően az Olimpia Milano otthon és a Virtus idegenben kapott ki. Az egyetlen győzelmüket ezen a szakaszon a Fenerbahce ellen aratták hazai pályán. Az utóbbi idők kedvezőtlen eredményei ellenére a Barcelona továbbra is stabilan tartja pozícióját a tabella első harmadában, jelenleg 10-5-ös győzelem-vereség mérleggel a harmadik helyen áll. Előny, hogy a keret széles és minőségi, valamint mindenki egészséges, így remekül lehet rotálni a csapatot. Ez lesz a kulcs ma, és a rosszabb eredmények dacára a vendégek az esélyesebbek.

A Zalgiris ellen hagyományosan jól szerepel a katalán gárda, így ma is esélyesebbek a győzelemre. A védekezésre mindkét alakulat ügyelni szokott, így ezt a meccset is az under oldaláról közelítem meg.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!