2023.12. 14.

Euroliga: Zalgiris – Partizan Belgrád

Az Euroliga 14. fordulójának csütörtöki összecsapásainak egyikén a Zalgiris és a Partizan gárdái feszülnek egymásnak a Zaglirio Arénában. Egy rossz forma és egy javuló tendencia találkozik ma Litvániában, lássuk, mi sül ki belőle.

• A Zalgiris mindkét múltheti mérkőzésen vereséget szenvedett az Euroligában. Előbb Berlinben 62-64-re kikaptak az Albától, majd Kaunasban a Monacótól szenvedtek újabb vereséget 79-83 arányban. Annak ellenére, hogy kiegyenlített ellenfelek voltak, a litván klubnak nem volt sok esélye a győzelemre. Jelenlegi 5-8-as mérlegükkel a 14. helyen állnak az Euroliga tabelláján. Az elsődleges probléma a támadójátékukban rejlik. A teljes 40 perc alatt szenvednek, csak hullámokban mutatnak jobb teljesítményt, nem tudják a jó játékot fenntartani huzamosabb ideig, ami miatt a jobb csapatok lejátsszák őket. Ráadásul több kulcsjátékosuk is sérülés miatt kiesett a Partizan elleni közelgő mérkőzésre. Arnas Butkevicius, Lukas Lekavicius és Brady Manek is hiányozni fog. Pozitívum, hogy Edmond Sumner nemrég csatlakozott a klubhoz, Austin Hollins pedig debütálhat.

• Ezzel szemben a Partizan két győzelmet aratott a múlt héten, mindkettőt Belgrádban játszotta. Először a Monacót győzték le 89-85-re hosszabbításban, majd az Olimpia Milano ellen diadalmaskodtak 82-69 arányban. Ezek a győzelmek nem csak a tabellán mutatott helyezésükön javítottak, hanem az önbizalmat és a motivációt is jelentősen fokozták! Jelenleg 7-6-os győzelem-vereség mérleggel büszkélkedhetnek, és bebiztosították a hatodik helyet. Zeljko Obradovic irányításával a Partizan figyelemre méltó türelemről és fáradhatatlan győzelmi vágyról tett tanúbizonyságot az utóbbi mérkőzéseken. A forma kétségkívül javuló tendenciát mutat, de még nem ér föl a jobb csapatok szintjéhez. Viszont ahhoz elég lehet, hogy a szenvedő Zalgirist legyőzzék akár idegenben is! Aleksa Avramovic és Uroš Trifunovic hiányozni fog. A csapat Zach LeDay, James Nunnally, Ognjen Jaramaz és Frank Kaminsky teljesítményére számíthat.

Zeljko Obradovic csapatának mélyebb minőségi kerete van, ráadásul a mentális tényezők is náluk a jobbak. A hazai pálya előnye némiképp kiegyenlíti az esélyeket, így egy szorosabb vendégsikerre lehet számítani. A Partizant megtámogatva egy 3,5-es hendivel jól jöhetünk ki a fogadásból.