2023.10. 13.

Kosárlabda Euroliga: BC Zalgiris - Crvena Zvezda (Védekezés mesteri fokon 2.0!)

Az Euroliga második fordulójában, a nap egyik első mérkőzésén a Zalgiris a Crvena Zvezda ellen lép pályára, a találkozót 19:00 órakor kezdik a Zalgirio Arénában. Mindkét csapat győzelemmel kezdte az új szezont, ami önbizalommal tölti el őket a közelgő összecsapás előtt.

• A Zalgiris az előző Euroliga-szezonban remekül teljesített és ezt a jó formát sikerült átmenteni az idei szezonra is. Legalábbis a nyitómérkőzés erről tanúskodik. Az első fordulóban 82-79-es győzelmet arattak Bolognában a Virtus felett, annak ellenére, hogy két alkalommal is 15 pontos hátrányban voltak. Az utolsó negyedben nyújtott kifogástalan védekezésüknek köszönhetően azonban figyelemre méltó módon megfordították a találkozót. A csapat egyik kulcsjátékosa Keenan Evans, aki az olaszok ellen 25 pontot szerzett, ezzel is vezérévé vált az együttesnek. A kiváló játékos az előző szezonban súlyos térdsérülést szenvedett, mostanra teljesen felépült, és készen áll arra, hogy ott folytassa, ahol majdnem egy évvel ezelőtt abbahagyta. Evans mellett Edgaras Ulanovas 11, míg Rolands Šmits 10 pontot tett hozzá. A Zalgiris úgy tűnik, hogy nagyon erős csapat lesz az idei Euroliga-szezonban. Kazys Maksvytis edző kiváló munkát végez, a Zalgirio Arénában pedig a szenvedélyes szurkolók folyamatosan fantasztikus hangulatot teremtenek, ezzel is támogatva csapatukat.
  • A Crvena Zvezda is nyerni tudott az új idény elején, és a kiváló triplázási mutatónak köszönhetően, 94-73-as győzelmet arattak az Asvel felett. Tizenhét hárompontost dobtak be, amivel klubrekordot állítottak fel ebben a bajnokságban. Duska Ivanovica csapata ezen a mérkőzésen mindkét palánk alatt bizonyította fölényét. Támadásban a labdajáratásuk kifogástalan volt, türelmesen járatták a bogyót, keresték és kivárták a lehető legjobb lehetőséget. A pontokat jó arányban dobták be, valamint a védekezést is nagyon jól megszervezték. A csapat rengeteg kiemelkedő teljesítményt mutatott be ezen a mérkőzésen, Shabazz Napier 21 ponttal, Rokas Giedraitis pedig 20 ponttal állt az élen. Mindkét játékos a nyáron érkezett Belgrádba, és aligha kétséges, hogy ők lesznek a Crvena Zvezda kulcsjátékosai az idei szezonban. Rokas Giedraitis hazája bajnokcsapata ellen játszik ma!
  • Ez a meccs is rendkívül szorosnak ígérkezik. Mindkét fél nagyon agresszív, harcos kosárlabdát mutat be, komoly csatározások lesznek minden pontszerzésért. Nem várható sokpontos meccs, a védekezés lesz az előtérben, a győzelemre a hazaiak futnak neki nagyobb eséllyel. Tipp: Zalgiris + 4,5 & kevesebb mint 163,5 pont a mérkőzésen egy dupláért.