2025.05. 25.

Kosárlabda, EuroLiga: Monaco – Fenerbahce (Meglepetésdöntő!)

Kosárlabda, EuroLiga: Monaco – Fenerbahce (Meglepetésdöntő!)

Óriási meglepetés az Euroliga két elődöntőjében, hiszen a két uderdog jutott a fináléba! A pálya egyik oldalán a védekezés mestermunkáját bemutató Monaco, a másikon pedig a remek játékot bemutató Fenerbahce. Mindkét együttes kiváló edzői háttérrel és elit játékosokkal érkezik, így egy kiélezett, látványos döntőre van kilátás, ahol most nemcsak a védekezés, hanem a támadópotenciál is kulcsszerephez juthat.

  • A Monaco kiváló formában, teljes kerettel várja a döntőt, miután az elődöntőben lenyűgöző teljesítménnyel győzték le az alapszakasz első helyezettjét, az Olympiakoszt. A francia együttes egészen elképesztő védekezéssel rukkolt elő, csak 68 pontot engedtek a görögöknek, ami azok szezonbeli leggyengébb mutatója volt. Különösen Sasha Vezenkov semlegesítése sikerült jól, akit teljesen kizártak a játékból. Az első negyed még kiegyenlített volt, de a másodikban már átvette az irányítást a Monaco, és fokozatosan növelte előnyét, amit magabiztosan őrzött a végéig. A lepattanócsatát is megnyerték és 11-gyel több gólpasszt adtak, ami a csapat összhangját tükrözi. Alpha Diallo 22 pontot dobott, Mike James pedig 17 ponttal, 7 lepattanóval és 7 assziszttal remekelt. Mam Jaiteh is fontos láncszem volt, mind pontjaival (11), mind lepattanóival (6), és fizikálisan dominálta az Olympiacos centerjeit. A Monaco tehát egy stabil, jól összeszokott, védekezésben és támadásban is kiegyensúlyozott csapat benyomását kelti, amely teljesen megérdemelten van a döntőben és egyáltalán nem esélytelen a végső győzelemre!
  • A Fenerbahce az előzetes esélyek szerint esélytelenebbként érkezett a Panathinaikosz elleni elődöntőbe, de Sarunas Jasikevicius mesteri taktikája és motivációja révén 82-76-os győzelmet arattak. A litván edző külön pikantériája volt a párharcnak, hiszen korábban hatszor is kikapott Ergin Atamantól, most viszont végre megtörte a rossz sorozatot. A meccs egyik legnagyobb meglepetése Devon Hall volt, aki nemcsak 18 pontot dobott, hanem kiválóan őrizte az Euroliga MVP-t, Kendrick Nunn-t is. Tarik Biberovic 15 ponttal tette le a névjegyét, míg Erick McCollum a második félidőben robbant be 13 ponttal. Nicolo Melli rutinos játéka (9 pont, 6 lepattanó) is sokat számított. Ugyanakkor kulcsjátékosaik, Wade Baldwin és Nigel Hayes gyenge formája, valamint Marko Gudurić gyengélkedése (csupán 3 pont) aggodalomra adhat okot. Különösen a centerposzton van probléma, ahol Sertac Sanli gyenge teljesítményt nyújtott. Ennek ellenére Fenerbahce több lepattanót szerzett, jobban passzolt, és kevesebb labdát adott el, mint ellenfele. A hiányzó Scottie Wilbekin azonban érzékeny veszteség lehet a döntőben.
  • Mindkét csapat védekezéssel jutott be a döntőbe, ám a várakozások szerint a döntőben már a támadóerények dominálhatnak. A Monaco stabilitása, mély rotációja és formában lévő játékosai miatt jelenleg esélyesebbnek tűnik, különösen hogy sérülésmentesen és kiegyensúlyozottan teljesítettek eddig. A Fenerbahce ugyanakkor veszélyes, hiszen több kulcsjátékosa még nem játszott a tudása legjaván, tehát ott van bennük a meglepetés lehetősége, főleg ha Jasikevicius újra jól nyúl bele a meccsbe. A két csapat múltbéli összecsapásai is pontgazdagok voltak, és minden bizonnyal ez is az lesz! A tipp egyrészt a Monaco +6,5-ös megtámogatásából és az over 147,5 pont együtteséből áll össze!

HA TETSZENEK CIKKEINK ÉS OLVASÓJA VAGY A TIPPLAPNAK, KÉRJÜK SEGÍTSD MUNKÁNKAT AZZAL, HOGY IDE KATTINTVA REGISZTRÁLSZ A TIPPMIXPRÓRA ÉS ÍGY KÜLDÖD JÁTÉKBA TIPPJEIDET. SOK SIKERT KÍVÁNUNK! 

tipp
Monaco – Fenerbahce
Monaco +6,5 és több, mint 147,5 pont a mérkőzésen | 1.87 | (8/10)

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Jordan 2025-05-25 12:56:08
Élvezd a döntőt, adja valami stream? Ne a tippmixprot írd, ha csak azt tudod, köszi.
prigioni 2025-05-25 10:31:29
Ez elég erős tipp mára! Hajrá!

további tippjeink a Kosárlabda világából

Francia rangadó várható az Euroliga mai játéknapján, ahol a jó formában lévő Monaco a hullámvölgyben lévő Paris BC alakulatát látja vendégül. De lássuk részeletesen.
Francia rangadó várható az Euroliga mai játéknapján, ahol a jó formában lévő Monaco a hullámvölgyben lévő Paris BC alakulatát látja vendégül. De lássuk részeletesen.
Az Olympiakosz a címvédő Fenerbahcét fogadja Pireuszban egy várhatóan izgalmas mérkőzésen. A görög csapat esélyesebb, de a címvédő kvalitásai alapján bármikor okozhat meglepetést.
Az Olympiakosz a címvédő Fenerbahcét fogadja Pireuszban egy várhatóan izgalmas mérkőzésen. A görög csapat esélyesebb, de a címvédő kvalitásai alapján bármikor okozhat meglepetést.
Isztambulban parázs hangulatú mérkőzés várható, ahol az Anadolu Efes erős győzelmi kényszerben fogadja Real Madridot, a másik találkozón pedig Belgrádban várható komoly szurkolói feszültség a Bayern vendégjátékán a Partizan ellen.
Isztambulban parázs hangulatú mérkőzés várható, ahol az Anadolu Efes erős győzelmi kényszerben fogadja Real Madridot, a másik találkozón pedig Belgrádban várható komoly szurkolói feszültség a Bayern vendégjátékán a Partizan ellen.