
A görög kosárlabda két óriása, az Olympiakosz és a Panathinaikosz újabb nagy csatára készül aaz Euroligában. Az Olympiakosz jelenleg a tabella első helyén helyezkedik el, míg a címvédő Panathinaikosz harmadik és célja a rájátszásban a pályaelőny megszerzése. Mindkét csapatban kulcsjátékosok hiányoznak, de a rivalizálás garantálja a látványos összecsapást. Vajon a hazai pálya előnye döntő lesz, vagy a Panathinaikosz képes lesz meglepni a legnagyobb esélyest?
- Az Olympiakosz eddig maximálisan beváltotta a várakozásokat, hiszen a legkiegyensúlyozottabb keretet állította össze az idényre. Sérülések ellenére is sikerült elhúznia a mezőnytől, jelenleg 21-7-es mérleggel vezeti a tabellát, két győzelemmel megelőzve a második helyezett Fenerbahcét. Az előző fordulóban a görög együttes magabiztosan, 82-70-re verte a Partizant, sőt, volt olyan pillanat, amikor 20 pontos előnnyel is vezettek. A nyári átigazolások során a klub 7 millió euróval növelte a költségvetését, amelyből 5,5 milliót két sztárjátékosra, Sasha Vezenkovra és Evan Fournier-re költött. Vezenkov ismét az MVP-cím fő esélyese, míg Fournier számos kulcsfontosságú meccset eldöntött már. Ráadásul Nikola Milutinov és Moustapha Fall teljesen felépült sérüléséből, így az Olympiakosz palánk alatti dominanciája komoly fejtörést okozhat ellenfeleinek. A csapat emellett rengeteg tapasztalt, megbízható kiegészítő játékossal rendelkezik, akik bármikor képesek fontos pillanatokban extrát nyújtani. Mindezek fényében az Olympiakosz egyértelműen a EuroLeague legnagyobb bajnokesélyese.
- A címvédő Panathinaikosz összességében stabilan teljesít annak ellenére, hogy egyik kulcsemberük, Mathias Lessort súlyos sérülést szenvedett és hosszú időre kidőlt, még az is elképzelhető, hogy az egész szezonban nem léphet pályára. Jelenleg 18-10-es mérleggel a harmadik helyen állnak, és legfőbb céljuk a top négyben maradni, hogy a rájátszás első körében hazai pályaelőnyt élvezhessenek. A csapat vezetőedzője, Ergin Ataman híres pszichológiai hadviseléséről, és ezúttal sem hagyta ki az alkalmat, hogy már öt nappal a meccs előtt kijelentse, hogy az Olympiakosz a legjobb csapat Európában, nyilvánvalóan ezzel próbálva extra motivációt adni saját játékosainak. A Panathinaikosz számára külön plusz hajtóerőt jelenthet Kostas Sloukas jelenléte, aki korábban az Olympiakosz színeiben szerepelt, de nem éppen békés körülmények között távozott. Kendrick Nunn szintén Európa egyik legjobb hátvédje, és várhatóan külön párharcot vív majd Vezenkovval az MVP-címért. A legnagyobb kérdés azonban az, hogy Lessort hiányában a palánk alatt mennyire lesznek képesek felvenni a versenyt az Olympiakosz centereivel. A csapat ezt próbálta kompenzálni Wenyen Gabriel és Tibor Pleiss leigazolásával, de még kérdéses, hogy ez elég lesz-e az egyik legerősebb ellenfél ellen.
- Az alapszakasz eddigi egyik legjobb EuroLeague-meccsét játszotta egymással a két csapat korábban, amikor egy rendkívül izgalmas, sok pontos találkozót vívtak. A mostani összecsapás előtt a körülmények azt sugallják, hogy ismét egy hasonlóan nyílt, támadófókuszú mérkőzésre számíthatunk. Az Olympiakosz dominanciája és mély kerete miatt favoritnak számít, de a Panathinaikosz pszichológiai előnyt kovácsolhat abból, hogy gyakorlatilag nincs veszítenivalója. Mivel a meccs kimenetele egyik csapat helyezésére sem lesz jelentős hatással, a játékosok felszabadultabban játszhatnak, ami egy újabb látványos, pontgazdag összecsapást vetít előre.
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!