Az egyik oldalon a liga egyik legjobb védelme, a másikon az őrült tempóra építő francia támadójáték, amit azért meg lehet fogni! Vajon melyikük kényszeríti rá saját stílusát a másikra?
- Az Olympiakosz számára úgy tűnt, hogy végre sínre kerül a szezon, ám a Milano elleni idegenbeli 88–87-es vereség újabb törést okozott, és a csapat 11 forduló után a negyedik kudarcát szenvedte el. Előtte három hazai győzelmet ért el a gárda, de a Hapoel Tel Aviv és a Partizan ellen nem volt meggyőző a játék. A Zalgiris elleni 95–78-as diadal viszont minden tekintetben összeállt, ám keserű mellékzöngével, Keenan Evans komoly sérülést szenvedett, Frank Ntilikina pedig szintén maródi, ami a hátvédsor teljesítményét jelentősen gyengítette. Ezen a területen eddig sem remekelt a csapat, amit a liga legrosszabb triplamutatója is igazol. Ugyanakkor Nikola Milutinov kiemelkedő formája, a kiváló kétpontos dobóhatékonyság és a mérkőzésenként sziklaszilárd védekezés tartja életben az Olympiakosz stabil szezonját. A Milano ellen Alec Peters 27, Tyler Dorsey 25 ponttal villogott, miközben Sasha Vezenkov és Evan Fournier meglepően halvány napot fogott ki. A mostanra második legjobb EuroLeague-védelem hazai pályán rendre domináns, még úgy is, hogy Tyson Ward, Moustapha Fall és Keenan Evans biztosan hiányzik.
- A Paris a legutóbbi körben 90–86-tal szakította meg négymeccses vereségszériáját, méghozzá úgy, hogy az utóbbi hetek kudarcainak többségét saját pályáján szenvedte el. A Valencia elleni siker ráadásul komoly tartásról árulkodott, a francia csapat 12 pontos hátrányból fordított, a második félidőt 53–37-re nyerte, és ezzel 5–6-ra módosította a mérlegét. A stílus azonban mit sem változott, továbbra is az elképesztően gyors ritmusra, a nyílt játékra és a kényszerített eladott labdákra építenek, miközben a liga egyik leggyengébb támadóhatékonyságát produkálják. A kétpontos mutatójuk a második legrosszabb, és bár triplából jobbak, összességében a hatodik leggyengébb támadócsapatnak számítanak. Valencia ellen Nadir Hifi 17 ponttal, 5 lepattanóval és 5 gólpasszal vezette őket, Derek Willis pedig szezonbeli legjobb meccsét hozta 15 ponttal és 5 assziszttal. A gyors játék azonban most különösen nehéz terepre érkezik, hiszen az Olympiacos kontrollált kosárlabdája és elit védekezése pont azt veszi el, amire Paris leginkább épít. A vendégeknél Lamar Stevens biztosan hiányzik, Jared Rhoden játéka kérdéses.
- A két csapat játékstílusa alapján az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy az Olympiakosz lelassítja a ritmust, és a védekezés dominál majd, ami összességében alacsonyabb pontszámú mérkőzést vetít előre. Nem várható 180 pontnál több a meccsen, a végén pedig a hazaiak fognak örülni.



Szerencsejátékban 18 éven aluli személyek nem vehetnek részt.


Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!