2021.10. 01.

Napi Kosár-favorit: Fenerbahce – Crvena Zvezda, duplázzunk! - 2021.10.01

Ebben a rovatban az aktuális nap legjobb kosárlabda-fogadásait keressük. A rovat gazdája Krakatau lesz, aki elsősorban a nemzetközi kupákra és a legnagyobb európai bajnokságokra hegyezi ki a történetet. Az amerikai kosárlabda kimarad, annak megvannak a specialistái. Sok sikert mindenkinek, számítunk a véleményetekre!

Tegnap voltak komoly meglepetések. A Monaco a vártnál jobban, a Pana gyengébben teljesített. Ma is Euroliga!

Feberbahce - Crvena Zvezda

Volt ám változás bőven a Fenerbahce házatáján a botrányosra sikeredett időszak után. A csapat szerződtette Sasa Djordjevic vezetőedzőt, valamint olyan tapasztalt, sokat megélt játékosokat igazolt, mint Devin Booker, Achille Polonara és Pierria Henry, akiknek a legfontosabb feladata az lesz, hogy játékukkal segítséget nyújtsanak Nando De Colo -nak és Jan Veselynek.

De a Vörös Csillagnál is volt változás bőven. Érkezett az a Nikola Kalinic, aki pont a Fenerrel nyert Euroligát 2017-ben és öt sikeres szezont húzott le a török klubál. Érkezett még Nikola Ivanovic, Austin Hollins, Nate Wolters és Luka Mitrovic, ők csatlakozva a maghoz, Dejan Davidovac, Ognjen Kuzmic, Marko Simonovic és a csapatkapitány Branko Lazic mellé együtt sokkal versenyképesebbé kell tenniük a Zvezdát, mint korábban. A szerb csapat még sosem nyert idegenben a Fenerbahce ellen és hát most sem feltétlenül ők az esélyesek. Tavaly a Fenerbahce hazai pályán 77-63-ra legyőzte a Zvezdát Lorenzo Brown 17 pontjának hathatós támogatásával.

A Crvena játékosainak kulcsfeladata az lesz, hogy megállítség Nando De Colót, az elmúlt hét Euroliga-szezonban De Colo 3385 pontot dobott összesen, senki más nem volt erre képes! Közelről-távolról kiválóan dob, a legkiválóbb pontszerző játékosok egyike. Ha őt kikapcsolná a Zvezda a játékból, máris esélyesebb lenne a győzelemre. Minden bizonnyal Hollins játszik majd ellene, hosszú karjaival védekezve, aki ráadásul remekül is dob! Így ő ma kulcsjátékosa lesz a Crvena Zvezdának. Sajnos a sérültek terén nem állnak jól a szerbek. Aaron White kiesett, és Davidovac és Lazic sem játszhat, így rengeteg munka vár ma Woltersre és Hollinsra, valamint az ő játékuk a kulcs a mai játékban. És De Colo mellett ott lesz még Vesely és Booker is, akik nagyon sok veszélyt jelentenek majd a szerb palánk alatt.

A Zvezdának lassítani kell a játékot, nagyon keményen védekezve és a fent említett kettősnek, Woltersnek és Hollinsnak 110%-ot kell nyújtani. És még ez sem lesz elég, csak ha a Fener nem játszik jól. Azt várom a meccstől, hogy a Zvezda a meccs java részében jól fogja lassítani a játékot, keményen védekezik majd és ennek megfelelően nem lesz tengersok pont. Aztán a végére elfáradnak és a törökök egy biztos hajrával nyerik meg a meccset minimum hatpontos különbséggel. A tippem áll egyrészt egy Fener – 5,5ös győzelemből és egy under 161,5-es ponthatárból, azaz nem lesz 162 pontnál több a meccsen.