2024.03. 10.

Kosárlabda ACB Liga: Baskonia - Barcelona

A kosárlabdázást kedvelőknek hoztam két tippet is mára. Az első az ACB Liga 24. fordulójának derbijén a Baskonia fogadja a Barcelona csapatát a Buesa Arénában.

• Egy igazi baszk-katalán ütközet ez, ami-, legyen szó bármilyen sportágról, mindig extra pikantériát ad a találkozónak. A Baskonia kosárlabdacsapata fontos győzelmet aratott az Alba ellen 88-71 arányban, ezzel megerősítette pozícióját az Euroliga rájátszásért folytatott versenyfutásban. Az első perctől az utolsóig dominálva, a diadal kulcsszereplői Chima Moneke, Vanja Marinkovic és Codi Miller-McIntyre voltak, akik együttesen 45 pontot szereztek a csapat 88 pontjából. A gárda legnagyobb erénye a csapategység, amire jó példa a fent említett Alba Berlin-elleni mérkőzés! Ezen a találkozón a klub legeredményesebb játékosa Markus Howard visszafogottabb, inkább csak közepes teljesítményt nyújtott, de a csapat többi tagja kiválóan tudott kompenzálni, ezzel hozni a kötelező győzelmet! A bajnokságban viszont a Baskonia nincs jó formában! Három egymást követő vereséggel a playoff-zónán kívülre került. Jelenlegi mérlegük 12 győzelem és 11 vereség, négy ponttal vannak lemaradva a nyolcadik helyen álló Joventut mögött. Mivel 11 forduló van hátra az alapszakaszból, még van remény a playoff-ra, de ehhez javulni kell, elsődlegesen ma jól teljesíteni a Barcelona ellen. Nem lesz könnyű feladat!
  • A Barcelona kosárcsapata nagyon egyben van! Az Euroligában legutóbb 88-78-ra legyőzte idegenben a Valenciát. A Valencia sokáig szívósan helyt állt, de a negyedik negyedben a katalán alakulat behúzta a meccset. Ezen a találkozón kulcsszerepet játszott Jan Vesely, aki 21 pontot szerzett tökéletes 10:10-es mezőnymutatóval. Nikola Kalinic és Nicolas Laprovittola egyenként 13, míg Jabari Parker 12 pontot tett hozzá. Az ACB ligában a Barcelona jelenleg a harmadik helyen áll 16 győzelemmel és hét vereséggel. Míg a második helyen álló Unicaja két győzelemmel többet szerzett, addig a Real Madrid továbbra is az élen áll, 20-3-as győzelem-vereség arányával.
  • Mindkét csapat erős támadási hatékonysággal játszik, várhatóan egy nagy iramú és pontokban gazdag meccs lehet a mai. Ezen kívül a Barcelonának mind a játékosállománya jobb, mind pedig a pillanatnyi formában is előrébb járnak. Mindezek után a tippem: Barcelona +4,5 és több mint 163,5 pont a meccsen

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!