2024.03. 31.

Kosárlabda ACB Liga: Gran Canaria – Valencia Basket

A spanyol kosárlabda bajnokságban a 6. helyen álló Gran Canaria a 7. helyezett Valenciát fogadja. Mindkét gárdának 32-32 pontja van.

• A jelenlegi Eurocup-bajnokok nem szerepelnek jól az utóbbi időben. Az utolsó két hónapban mindössze három győzelmet értek el minden versenysorozatban, és hat vereséget szenvedtek. Ennek eredményeként korán kiestek az Európából - a Beşiktaş legyőzte őket az Eurocup 16 között, ráadásul otthon. Ez megakadályozta őket abban, hogy megvédjék a címüket. Az ACB-ben jobb eredményeket értek el, de az utolsó két meccsüket elveszítették, 71-78-ra kikaptak a Manresától és 92-93-ra a Tenerife-től. Fő céljuk, hogy biztosítsák a negyedik helyet a rendes idény végére, mivel ez otthoni pályaelőnyt garantál a rájátszás negyeddöntőjében. Ez komoly előny lenne Jaka Lakovič csapatára nézve, amely kiválóan teljesít otthon és mindig run and shot támadójátékkal harcolnak. Az ACB-ben 13-ból 11 meccset nyertek a Gran Canaria Arénában és ez lesz a fő szempont a mai tipp kiválasztásában!
  • A Valenciának intenzíven kell összpontosítania az ACB-liga küzdelmeire, mivel esélyeik az Euroliga rájátszására csökkentek. Az utolsó hat meccsükben csak egy győzelmet szereztek az Euroligában, csak a 14. helyen állnak a tabellán két fordulóval a vége előtt. Ezért az ACB-ligában a lehető legjobb helyezés biztosítása a fő feladat a vezetőedző, Alex Mumbrúék számára. A spanyol bajnokságban viszont eredményesek és jó játékkal rukkolnak elő. Az utolsó négy fordulóban három győzelmet szereztek, legyőzve a Palenciát 111-93-ra, az Obradoiro-t 97-75-re és a Murciát 83-82-re, egyetlen vereségüket a Girona ellen szenvedték el 88-92-re. A csapat fő ereje ebben az évben az agresszív és fegyelmezett védekezésben rejlik. Ha minden játékos teljes mértékben elkötelezett a védekezési feladatok mellett, akkor a Valencia nagyon kemény és veszélyes ellenfél lesz. Ha győzelmet akarnak szerezni a nehéz, Kanári-szigeteki vendégjátékban, akkor teljes mértékben felelősséggel kell védekezniük az egész 40 percben.
  • A Gran Canaria játékosai frissek és pihentek lesznek ezen a mérkőzésben, mivel nem játszottak a héten. Ráadásul hazai csarnokban nagyon erősek a Kanárik. Ha szűken is, de megnyerik a meccset és lesz legalább 160 pont.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!