2018.12. 11.

Kosárlabda Bajnokok Ligája: Másodszor is legyőzi a Hapoel Jeruzsálem a görög AEK csapatát?

A C-csoport első két helyezettje találkozik ma, ezúttal Jeruzsálemben. A két 13 pontos csapat előző találkozóját, meglepetésre, a Hapoel nyerte meg Athénban, a BL első játéknapján, mégpedig 75-79 arányban. Ma komoly tétje van a találkozónak, nem maradhat le egyik sem. Egy biztonságos hendit választottam.

KOSÁRLABDA, BL, C CSOPORT
2018.12.11. 18:45
HAPOEL JERUSALEM - AEK ATHÉN

• A Hapoel négy meccset nyert meg zsinórban, 15.9 támadó lepattanót szerezett meg meccsenkénti átlagban és ezekből a másodesélyes támadó helyzetekből ugyancsak 15.9 pontot dobott! Erre pedig egy másik csapat sem volt képes a Bajnokok Ligájában! Az AEK megnyert zsinórban hat BL-meccset, kiváló formában vannak ők is. A csapat legjobbja Vince Carter, aki 124 pontot szerzett eddig a BL-ben, amely több, mint a Hapoel legjobbjának, James Feldeine (123) statisztikája, viszont Feldeine az utolsó öt mérkőzésén átlagban 3,6 dobást enged el a hárompontos vonal mögül. Vince Hunter átlagban 23,5 pontot szórt az utolsó négy BL-meccsén. A hazai oldalról várható, hogy Blatt, Stoudemire, Feldeine és Johnson ismét kiemelkedően teljesít majd, különösen fontos lesz Blatt lepattanózása!
  • Az AEK-ből pedig az imént említett Vince Hunter és Larentzakis mellé másoknak is fel kell zárkóznia, ha sikert akarnak elérni Izraelben. A két csapat között a támadójátékban jobbak az izraeliek, de ez a mai meccs szoros lesz. A Hapoel kikapott attól az Antwerptől, amely ellen az AEK úgy hozta le a győzelmet, hogy koncentráltan, zártan védekezett és kézben tartotta a meccset. Pontszerzésben kell javulnia a görögöknek, ha keresni akarnak valamit. Ezt megteszik, de összességében a győzelemhez kevés lesz. Viszont annál jobbak lesznek, mint amit a bukik várnak tőlük. Szoros eredményt és kiskülönbségű hazai sikert várok, ezért hendivel erősítem a vendégeket.

TIPP: AEK +10,5 – 1,45