2019.06. 19.

Kosárlabda, BBL: Berlinben nehéz lesz dolga lesz a münchenieknek!

A német kosárlabda-bajnokság döntőjében az Alba Berlin és a Bayern München feszül egymásnak. Az első mérkőzésen Münchenben 74-70 arányban nyert a Bayern, de az Alba nem játszott alárendelt szerepet. A második felvonás pedig immáron Berlinben kerül megrendezésre. Mutatjuk, mire érdemes fogadni.

KOSÁRLABDA, NÉMET BAJNOKSÁG
2019.06.19. 20:30
ALBA BERLIN - BAYERN MÜNCHEN (2.M.)

• A müncheni Audi Dome-ban a vendégcsapat közel sem játszott alárendelt szerepet az első mérkőzésen. Az Albatrossz-kapitány Niels Giffey egy rendkívül sokoldalú játékos, remekül dob és kiválóan védekezik. Az első mérkőzés egészen a végééig nyitott volt, az Alba felvette a ritmust. Aztán mintha túlságosan is a védekezésre mentek volna rá, ezzel magukra húzták a bajorokat, ezen mindenképp változtatni kell a második mérkőzésre. Az Alba vezetősége és a csapatkapitány sem értett maximálisan egyet a zárószakaszban a sípmesterek döntéseivel, de ez ellen nem lehet mit tenni. Az Albának csapatként, elsősorban mentálisan kell fejlődnie ahhoz, hogy a második meccsen legyen esély a győzelemre. Az első meccsen remekül védekezett a berlini alakulat, ezt mindenképpen tovább kell vinni, valamint szellemileg erősebbnek kell lenni a támadásokban is.

• Az Alba az egyik legkomolyabb kerettel rendelkező gárda a német bajnokságban, valamint az idei Euro Kupában is remekül szerepelt, ahol a döntőben három meccsen kikapott a Pamesa Valenciától. Az Alba Berlin is egy igazi ponterős támadó csapat, 88 pont fölötti támadóátlaga a legjobbak közé tartozott az Eurokupában. Elsősorban a hármas és négyes poszton nagyon erősek, Sikma, Hermannson és Giedraitis kiemelkedő tudású játékosok.
  • A Bayern hozta a kötelezőt otthon, de koránt sem mehetnek biztosra. A csapatról már sokszor írtam. A keret az Euroligára épült, kiemelkedik a német pontvadászatból. Sok kiváló játékos van, lehet rotálni. Williams, Nihad Djedovic és Lucic kiemelkedik, de rajtuk kívül is sok remek kosaras van még a keretben. Igazi támadócsapatról beszélünk, akik elsősorban a pontszerzésre fókuszálnak, szeretik ráerőltetni akaratukat az ellenfélre.

A második meccsen azt várom, hogy egy sokkal jobban eltökéltebb Alba fut ki a parkettra és alaposan fel kell kötnie a gatyát a münchenieknek. Afféle menekülés a győzelembe-meccs ez a hazaiaknak ma és pontosan ezért várok mentális javulást a hazaiaktól. Akár még nyerhetnek is, de ez a meccs ma overes kell, hogy legyen, már ha a berliniek nyerni akarnak!