2020.01. 08.

Kosárlabda BL: Még egy német-török párharc

A kosárlabda BL C-jelű csoportjában lesz egy mérkőzés ma, amelyen minden buki által favorizált csapat a hazai körülmények között játszó Brose Bamberg. Az ellenfél pedig a török Gaziantepspor lesz.

KOSÁRLABDA, BL, C CSOPORT
2020.01.08. 20:00
BROSE BAMBERG - GAZIANTEPSPOR

• A Brose kerete is értékes, több olyan kombinatív játékost tartalmaz, akik több bajnokságot nyertek már és komoly rutinnal rendelkeznek. Tavaly januárban érkezett a még csak 35 esztendős Federico Perego, aki a német kosárlabdasport egyik legjobb alakulatával elkezdett dolgozni. Aztán olyan felemelkedést ért el a csapatnál, hogy egészen a Bajnokok Ligája Final Fourba került, ahol végül csak a negyedik helyre sikerült befutnia. Idén sem kezdett rosszul, aztán a lgutóbbi három meccsen bekerült egy vereség-sorozatba. Először kikaptak a Tenerifétől nagyon, aztán a tabella második helyén álló Nymburk ellen játszottak otthon egy szoros meccset, ahol Sengefelder, Olinde és Paris Lee vezetésével ha szorosan is, de végül kikaptak a cseh alakulattól. Aztán pedig Nyizsnij Novgorodban kaptak ki egyetlen ponttal! E két utolsó meccsen a verség ellenére pariban voltak. A Gaziantep kerete valamivel gyengébb. A Nymburkkal ők is játszottak, ahol tízzel kaptak ki, a Peristeritől nyolccal. Az éppen csak előttük álló Mornar Bar pedig héttel verte őket. Annak ellenére, hogy mindkét csapat vereségek után van, mégis azt gondolom, hogy a Brose sokkal jobb mentális állapotban van és hazai körülmények között esélyesebbek a győzelemre, de nem becsülném le a török csapatot annyira és szoros mérkőzést várok. A legfontosabb mutatók tekintetében nincs olyan nagy különbség, sőt! A duplák esetében 42,1% a Brose oldalán, 48,1% a török oldalon! A triplák esetében 36,9% a németek esetében, 32,2% a török félnél! A védelmi lepattanók esetében azonos az állás 24-24, támadó lepattanóknál pedig 13-11 a német oldal felé. Ráadásul a törököknek nagyon össze kellene már kapniuk magukat.

Ha nyer is a német alakulat, nem lesz közte több, mint 10 pont. Az összesített pont pedig több, mint 141,5 lehet. A tipp a B365 fogadáskészítőjével 2,56-ot ér.

Gaziantep +10,5 @ over 141,5 | 2.56 | (7/10)