2019.06. 20.

Kosárlabda, Lega A: Folytatódik a négy győztes meccsig tartó döntő!

Az olasz kosárlabda-bajnokságban a Sassari ismét kikapott Velencében, aminek következtében igen egyszerű helyzetbe került. Vagy megnyeri a mai mérkőzést hazai körülmények között, vagy búcsúzik a sorozattól. Csodálkoznék, ha kiesnének!

KOSÁRLABDA, OLASZ BAJNOKSÁG
2019.06.20. 20:45
SASSARI - VENEZIA (6.M.)

• Az elődöntőben a Milanót sima 3-0-s söpréssel kiütő Sassarinak nehéz dolga lett a Veneziával. Erre talán senki nem számított az elődöntő-sorozat után. Legutóbb Velencében az ötödik meccsen ismét érvényesült a Reyer remek védekezése és ennek köszönhetően nyertek 13 ponttal, ráadásul 65-ponton tartották a Dinamót! A mezőnyből eredményesebben dobott a hazai alakulat, valamint a hárompontosok száma is majdnem duplája (11-6) lett a végére szintén a Venezia javára. Az összes lepattanók számát tekintve viszont a Sassari volt a jobb (34-43) és ezt a mutatót meg is kell őrizni a mai meccsre is! A hazaiaktól Haynes 10, Bramos 11, Tonut 15 és Daye 20 volt a legjobb dobó, míg a szardíniai csapatnál Spissun 17 és Thomason 20 kívül senki nem jegyzett 6 pontnál többet! Na ez a másik, amin javítania kell a Sassarinak!

• A Venezia egy nagybetűs és összeszokott CSAPAT (ez látható a legutóbbi meccs statisztikájából is!), amely kiválóan védekezik. A Sassari az olasz bajnoki alapszakasz 4. helyén végzett, de nem csak a bajnokságban menetelt, hanem a FIBA Európa Kupában is, ahol egészen a döntőig jutott, ahol a nagynevű német s.Oliver Wurzburgot két győzelemmel múlta felül, ezzel megnyerte a negyedik számú európai nemzetközi kupasorozatot! Egy kifejezetten erős csapatról beszélünk, amelynek a támadás az erőssége elsősorban! Csapatként erősek Gianmarco Pozzecco kiválóan összerakta az alaklatot, amelynek az amerikai kiválóságok (McGee, Thomas és Cooley) az első számú erősségei.

Mindent összevetve azt gondolom, hogy most a vészhelyzetben otthon kijön a Sassari fölénye és tudása, főleg ami a támadójátékot illeti. Ma sima hazai győzelmet várok, még kis hendiről is el merem engedni a Dinamót!