2019.06. 22.

Kosárlabda, Lega A: Mindent lezáró-, hetedik meccs!

Az olasz kosárlabda-bajnokság döntője nem is lehetett volna izgalmasabb. A felek elmentek 3-3-ig, ma pedig a mindent eldöntő utolsó ütközetet vívják meg Velencében. Lássuk, mire érdemes tippelni!

KOSÁRLABDA, OLASZ BAJNOKSÁG
2019.06.22. 20:45
VENEZIA - SASSARI (7.M.)

• A két csapatot már többször is jellemeztem. A Reyer Venezia az alapszakaszban a 3. helyen végzett, ezt elsősorban kiváló, zárt védekezésének köszönheti. Ha megnézzük az alapszakaszra vonatkozó statisztikát, láthatjuk, hogy 30 meccsen mindössze 2256 a kapott pontok száma, ami kimagaslóan legjobb mutató az olasz bajnokságban. A taktikát az a Walter de Raffaele építette fel kifejezetten a keret lehetőségeit szem előtt tartva, aki immár 2011 óta ismeri a csapatot, 2016 óta vezetőedzőként szolgál. Nagy erőssége a Veneziának, hogy mint fegyelmezettségben, mint taktikában pontosan képesek követni De Raffaele eképzeléseit. A játékosok közül elsősorban az amerikai Haynes, Watt és Denay mellett az olasz Mazzola, Biligha és a görög Bramos emelkedik ki.
  • A Sassari egy kifejezetten erős alakulat, amelynek a támadás a legfőbb erőssége. A gárda az alapszakaszban csupán a 4. helyen végzett, de kettős terhelésnek volt végig kitéve, hiszen a negyedik számú európai nemzetközi kupasorozatot, a FIBA Európa Kupát a nagynevű német s.Oliver Wurzburg ellenében megnyerte! Gianmarco Pozzecco kiválóan összerakta az alaklatot, amelynek az amerikai kiválóságok (McGee, Thomas és Cooley) az első számú erősségei.

Amikor a Venezia képes volt akaratát (vagyis a védekező stílusa eredményes volt) ráerőltetni a Sassari alakulatára, akkor nem csak nyertek, hanem minden alkalommal 75 pont alatt tartották a vendégeket. A Veneziának csakis akkor lesz esélye a végső győzelemre, ha ma a mindent eldöntő utolsó meccsen az elszántan rohamozó Sassarit meg tudják állítani! Már bizonyították, hogy képesek erre. Éppen ezért az első gondolatom az UNDER volt, méghozzá 160,5-es ponthatárral. A három velencei meccs egyikén (72-70, 66-80, 78-65) sem dobták ezt a határt túl, ma sem hiszem, hogy túl fogják.