2019.06. 20.

Kosárlabda, LNB: Két vesztes meccs után a nagyhercegségben zárkózhat a Monaco!

A francia kosárlabda-bajnokság döntőjében a Lyon-Villeurbanne és a Monaco játszik a serlegért. Az első két meccset Lyonban rendezték, amit a hazai csapat meg is nyert, Ma viszont idegenbe utaznak Maledonék, ahol nem lesz könnyű nyerni. Lássuk, mit javaslunk a mai meccsre.

KOSÁRLABDA, FRANCIA BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS
2019.06.20. 20:45
MONACO - ASVEL LYON-VILLEURBANNE (3.M.)

• Az első két meccset kézben tartotta a hazai csapat. A nyitányon 10 ponttal (81-71) nyert a Lyon, Jean-Charles, Slaughter és Kalnietis, valamint Payne remeklésével. A második körben kicsit közelített a Monaco, hat pont lett a különbség. Mindkét meccsen Buckner és Robinson volt a két legjobb a nagyhercegségbeli játékosok közül, ma, ha nyerni akarnak fel kellene zárkóznia Ouattarának, Lacombe-nak és Jones-nak is jobban.
  • A Lyon elsősorban annak köszönheti kiváló teljesítményét, hogy egy remek, nagybetűs CSAPAT! A csapat hazai csarnokban rendszeresen 80 pont fölött dob, verhetőbb csapatok ellen a 90+ sem ritka. A pontgyárosok Theo Maledon, AJ Slaughter és Livio Jean-Charles. Ha pedig védekezni kell, akkor jöhet Armin Noua és Mantas Kalnietis. A kiváló támadás mellett remekül védekezik a csapat, ahogy az első mondatban is jellemezte, igazi kollektív gépezet. Nehéz lesz ellenük a Monacónak még otthon is!

• Ha Monaco, akkor Eric Buckner! A majd száz kilós kosaras a veresége dacára is kiválóan szerepelt a döntő első két meccsén! Az első meccsen 14 pontot szedett 3 lepattanó mellett, a második találkozón 15 pont és 2 lepattanó a mérlege (ezzel a mutatókkal pedig mindkét meccsen, az egész mezőny legjobbja volt) Rajta kívül Robinson és Kikanovic nevét lehet megemlíteni és ez az, amitől több kellene!

A két csapat között egyelőre egyértelmű különbséget látok a Lyon javára. Elsősorban csapatként kell fejlődnie a Monacónak, Buckner és Robinson mellett a többieknek is fel kellene nőni a feladathoz. 2-0-s hátrányból mentálisan is nehéz lesz a szépítés. Szoros meccset várok, nyerhet a Monaco is akár, de szűk lesz a vége. Hendivel most a Lyont segítem.