2020.03. 28.

Kosárlabda: Pályán a tadzsikisztáni kosárlabdasport PSG-je! (szombat reggel 7:45)

A tadzsikisztáni nemzeti bajnokságban játszanak ma két mérkőzést is. Ezek egyike a szupercsapat Dushanbe, amely a tabella 1. helyén állva fogadja a 4. helyezett Legends csapatát. Ez bizony hatalmas nagy fix hazai, csak a különbség a lényeg.

KOSÁRLABDA, TÁDZSIKISZTÁNI BAJNOKSÁG
2020.03.28. 07:45
DUSHANBE - LEGENDS

• A Dushanbe mindenkinél jobb. 16 meccs, 16 győzelem 1636 dobott pont, 854 kapott. Nincs olyan alakulat, amely le tudná győzni őket, olyan hatalmas a differencia. Minden csakis azon múlik, éppen mennyire teszi magát oda a csapat.
  • A Faetont "csak" 22-vel, verték, de a Legends után álló Zuhrót 103 ponttal!!! múlták felül. A második helyezett Diesel Powerrel kétszer is játszottak az elmúlt három mecssen, előbb 96-56-ra, majd utána szerényebben 77-66-ra nyertek.
  • Ezek után jön ma a 4. helyezett Legends, amely egészen jól támad. 1200 pontot dobtak, amely (ha nem számítjuk a Dushanbét) a másodk legjobb eredmény. Ezen a meccsen nincs mit veszíteniük, nincs min taktikázni a vendégeknek. Bátran játszani kell, aztán meglátni, mire elég ez. Ha a küzdenitudást, az akaratot elveszti a Legends és úgy megy az oroszlán szájába, akkor könnyen kaphatnak 50-100-at is akár közé, mint ahogy volt már erre példa.

Azt várom a Legendáktól, hogy nevükhöz méltóan állnak mentálisan a meccshez, nyomnak, támadnak majd ők is és akkor szorosabb vereség lehet a vége és sok pont eshet. Ma a pontszámra teszek, mert a különbséget nehezebb belőni.