2019.06. 18.

NB1: Második vasi csata Szombathelyen!

Az első meccsen nyerni tudott a vendég Falco a magyar kosárlabda-bajnokság döntőjének első felvonásán. A második meccsen muszáj lenne a Körmendnek szépíteni, máskülönben elment a bajnoki hajó. Ennek fényében hoztam egy remek tippet a mérkőzésre!

KOSÁRLABDA, NB I, RÁJÁTSZÁS
2019.06.18. 18:30
SZOMBATHELY - KÖRMEND (2.M.)

• Az első meccsen fantasztikus hangulatban, hatalmas szurkolás mellett játszott a két vasi csapat a döntő első meccsét. A Falco végig uralta a meccset, a hazai csapat a második negyedben vezetett először Hammonds remek hárompontosával. Ezt a negyedet a Körmend vitte el és így a félidőben 40-37-re vezetett a hazai alakulat. A harmadik negyedre egy kőkeményen koncentráló és remekül játszó szombathelyi gárda futott ki a pályára, Reddic, Váradi és Bruinsma pontjaival elment a Falco. A negyedik menetet végül egy pontos előnnyel lehozta a Körmend, de összesítésben kevés volt, így a meccset 70-77 arányban a Falco nyerte és máris előnybe került a hazai meccs előtt.

• A Körmendből Thames, Price és Hammonds volt a legjobb, különösen utóbbi, hórihorgas amerikai játékos volt elemében. A Falcótól Perl Zoltán, Reddic mellett a csereként beszálló Govens volt a legjobb. Csapatként volt jobb a Falco! Amíg a körmendiektől tulajdonképpen Hammonds mellett csak Price jutott 10 pont fölé, addig a vendégeknél négyen is túldobták ezt.

A második meccsen még nehezebb lesz a dolga a körmendieknek, hiszen a Szombathelyen olyan szurkolótábor van, amely belehajszolja a győzelembe a csapatot. Ugyanakkor a megnövekedett győzelmi kényszer miatt egyfajta plusz energiák szabadulhatnak föl a körmendiekben és azt gondolom, ez a teljesítményben is megmutatkozik majd. A legfontosabb, hogy Price és Hammonds mellett ma a többiek is, elsősorban Ferencz és Bradford játéka kell, hogy javuljon. Azt várom, hogy ma is esélyesebb lehet a szombathelyi siker, de a Körmend az életéért fog küzdeni! és a csapdába szorult fél mindig sokkal agresszívabb. Éppen ezért hendiről indítom a vendégeket.