2019.03. 31.

Rohanós meccs a spanyol ACB Ligában

LebronBasket

Két igazi rohanós csapat feszül egymásnak a spanyol ACB Liga mai játéknapjának nyitó összecsapásán. A Fuenlabrada és a Murcia sem gondolkozik sokat a támadások befejezésén, ezért egy igazi jó derbi elé nézünk.

Kosárlabda - Spanyolország ACB Liga - 2019.03.31. 12:30

Fuenlabrada - Murcia

Earl Rowland az egyik, ha nem a legpörgősebb amerikai irányító aki európan pattogtat. Ő szab fazont a Fuenlabrada játékának és ez az előző körben is meglátszott, hogy nekik bizony nem kell azon idegeskedni hogy lejár a támadóidő. Alapesetben 20 másodperc körül támadnak a csapatok egy-egy meccsen, ez a Fuenlabradára nagyon nem igaz, ahogy felviszik a labdáb Rowland kezdi a figurát, nincs felesleges passz, sok a gyorsindítás és a kosok alatti falt ugyanis az NBA múlttal rendelkező Kravtsovot nem egyszerű fékentartani. A Fuenlabrada előző öt meccsén zsinórban 170 pont felett termeltek a felet ami jól mutatja Rowlandék stílusát.

Hazaiba húznám a meccset ha mai ellenfelük nem a Murcia lenne. Luka Mitrovictyék előző két meccsükön egyaránt 110 pont felett szórtak ami egyedüli európában. Nagyon olajozott támadójátéka van a Murciának, Doyle élete formájában dobál, de a többiek is rendre odateszik magukat melyet mi sem mutat jobban minthogy az előző meccsen öten is 10 pont felett szórtak és a két 9 ponttos Oleson és Booker mellett.

Ezen a meccsen egy nagy adok-kapokra van kilátás, két keveset gondolkodó, de annál többet szaladó és hatalmas tempót diktáló csapat között. 175-180 pont körül várok a mai meccsen.