2022.07. 11.

ATP Bastad: L. Musetti – L. Djere – 2022.07.11

Svédországban, Bastadban salakpályás torna van a szezon ezen időszakában. Az ATP 250-es rendezvényen tavaly Ruud – Coria döntőt rendeztek és a norvég játékos nyert. Ma az első körben Lorenzo Musetti (67.) - Laslo Djere (53.)meccset rendeznek.

Bastad, salak
L. Musetti - L. Djere
07. 11. 15:40

• Györe Laci inkább salakos, de minden pályán tud teniszezni. Nem rég a TOP10-es és elsősorban keménypályás Khachanov ellen füvön és bár kikapott, de az orosz minden tudására szükség volt! Djere állatatosan, kőkeményen játszotta a védekező teniszt és ami fontos, eredményes is volt. Fejben nagyon jó a délvidéki magyar fiú! Az Ao-n, amikor Shapovalovval játszott (a kanadai éppen mentálisan jó formában volt) Remekül teniszezett kemény borításon a szerbiai srác! Támadta a hálót, he kellett rövidített és akkor is nagyon koncentrált volt. Salakon pedig kifejezetten elemében van Djere. Négy tornagyőzelme van, két ATP és két CH, mind salakról van! Györe Laci mentálisan erős játékos, kiszámítható teniszező és rendkívül motivált.
  • Lorenzo Musetti az olasz új hullám tagja. Még csak 20 esztendős, de már a TOP100 stabil tagja, nagyon nagy tehetség. Minden borításon képes jól játszani. Az ő fejlődése nagyjából normális üteműnek mondható.2020-ban nyert egy CH-tornát salakon, 2022-ben hozzátett még egyet, szintén Forliban. Idén jobbára csak ATP-tornákon indul és hát itt még fejlődni kell. Minden pályaborításon nagyon jó lesz és fejben is erős. De a rutin nagyon fontos, különösen salakon és ebben jobb Djere. Salakon egyértelműen Györe Laci az esélyesebb!
A mérkőzés győztese | L. Djere | 1.92 | (8/10)