2022.10. 05.

ATP Tour, Astana: D. Goffin – A. Mannarino

A kazah nagyvárosban Astanában is egy ATP 500-as tenisztornát rendeznek a héten, ahogyan Japánban, itt is szabadtéri kemény borításon. A környező országok tehetségei mellett itt is jelen vannak kiváló topjátékosok is. A tornát tavaly a koreai Son Woo Kwon nyerte. Szintén az első körben a belga David Goffin (66.) és a francia Adrian Mannarino (51.) találkoznak.

D. GOFFIN - A. MANNARINO
2022.10.05. 09:40

• Goffin a mozgékony típusú, rendkívül technikás játékos. Vajkeze van, oda üti ahová akarja, nyes, rövidít, ha kell, remekül játssza a védekező stílust. Szervája közepes. Ő is TOP10-es volt korábban, 6 ATP és 7 CH-tornagyőzelme van. Univerzális játékos, mindenhol képes jó teljesítményre, fejben erős. Ő is egy sérülésből kapaszkodott vissza, az év eleje nem volt sikeres, de aztán behúzott egy ATP tornagyőzelmet Marrakechben. Az első körben itt Alcarazt verte meg, de azt gondolom a világelső nem volt a legmotiváltabb állapotban. Jó kis játékos a belga, hiába a veterán kategória már, még mindig képes jó teljesítményre!
  • Ráadásul az ellenfele, Adrian Mannarino is veterán már, két évvel idősebb is, mint a belga, nem olyan erős testalkat, hogy ne bírja még fizikálisan a teniszt. Például Matteo Berrettini 34 évesen már nem fog ilyen szinten teniszezni, mint most. Mannarino rendkívül rutinos, technikás, fejben erős, motivált teniszező. Kifejezetten a kemény borítást szereti. Pályafutása alatt 14 challenger tornát nyert, mindet keményen! És van két ATP tornagyőzelme, a másodikat idén Winston Salemben szerezte, remek játékkal! Itt Stan Wawrinkát takarította el három szettben.
  • Mindkét játékos remek formában van. Egymással 5-2-re állnak Goffin javára, aki azt gondolom ma esélyesebb. A finom, technikás játék, amit ő tud rendkívül eredményes tud lenni. Viszont Mannarino sokkal motiváltabb lesz, mint Alcaraz volt az első körben. Szoros meccsen belga sikert várok! A tippem Goffin nyer + tübb mint 21,5 game (a biztosabb tipp Goffin győzelem 1,76-ért, a legtutibb pedig Goffin szett 1,30-ért)