2022.08. 16.

ATP Tour, Cincinnati: F. Krajinovic – D. Evans & T. Kokkinakis - J. Sinner (közel duplázó szelvény)

Egy újabb Masters torna veszi kezdetét az Egyesült Államokban, amely talán a legfontosabb vizsgatorna a nemsokára megkezdődő US Open előtt. A borítás hasonlóan kemény, a pénzdíjak kimagaslóak és itt van a teniszvilág színe-java is. Tavaly Zverev – Rublev döntőt rendeztek és a német fenegyerek nyert. Az első fordulóban a szerb Filip Krajinovic és a brit Dan Evans (23.) találkoznak, valamint T. Kokkinakis (75.) és Jannik Sinner (12.) meccselnek. A két meccsből egy remek szelvény hozható létre!

F. KRAJINOVIC - D. EVANS
2022.08.16. 20:50

• Daniel Evans egy darálógép. Nem ismer elveszett labdát, gyors és fejben is nagyon erős, viszont technikailag nem olyan sokrétű. A kemény pályákat és a füvet szereti a legjobban. Egyetlen ATP tornagyőzelme tavaly Melbourne-ből, a Murray River Openről van, de nyert mellé öt CH-t, ebből hármat füvön. Idén jó formában van kemény pályán és füvön. A Notteingham CH-t megnyerte, aztán kikapott Berrettinitől és Cressytől, majd Wimbledon első körében Kubler is megverte. Aztán jött a kemény pályás szezon. Washingtonban negyeddöntő, Montrealban más elődöntő, ahol a későbbi győztes PCB verte meg.
  • Krajinovic 185 cm-es magasságához 75 kilogramm társul. Inkább a salakot kedveli, de elvan kemény borításon is. Az alapvonalról nagy magabiztossággal játszik. Pályafutása során 10 CH-tornát nyert, azokat mind salakon. Múlt héten Montrealban találkoztak, igazi női meccsett játszottak egymással, 6-2, 1-6, 6-0-ra Evans nyert. Azt gondolom, a brit jó formában van, ma is nyerni fog.

T. KOKKINAKIS - J. SINNER
2022.08.16. 17:00

• Jannik Sinner idei szezonja eddig remekül sikerült. Különösen a wimbledoni negyeddöntő mutatta meg, hogy a fiatal olasz játékos már nem csak nagyon tehetséges-kategória, hanem fejben erős és univerzális játékos. Novak Djokovicot füvön öt szettre kényszerítette, ami már önmagában megsüvegelendő teljesítmény. Remek keménypályás teniszező az olasz, aki salakon is jól elvan. 21 éves korára már nyert 6 ATP tornát és 2019-ben megnyerte a Next Gen ATP világbajnokságot is. Van már egy salakos ATP-tornagyőzelme is, idén Umagban nyert Alcaraz ellen. A jövő egyik nagy bajnoka lehet az olasz, már most minden téren topkategória. Kokkinakis pedig nem az. Bár idén nyert egy ATP-tornát, hazájában Ausztráliában, de alapvetően egy bohém, mentálisan messze gyengébb az olasztól és az az igazság, hogy teniszben is. Ez single 2-0 SInnernek, de a legjobb helye egy szelvényben van, itt Evans sikere mellett és már meg is van a dupla közeli szorzó.