2022.08. 17.

ATP Tour, Cincinnati: J. Isner – H. Hurkacz

Masters tornát rendeznek az Egyesült Államokban, amely talán a legfontosabb vizsgatorna a nemsokára megkezdődő US Open előtt. A borítás hasonlóan kemény, a pénzdíjak kimagaslóak és itt van a teniszvilág színe-java is. Tavaly Zverev – Rublev döntőt rendeztek és a német fenegyerek nyert. Szintén a második körben az amerikai John Isner (50.) és a lengyel Hubert Hurkacz (10.) találkoznak. Fotó: Instagram

J. ISNER - H. HURKACZ
2022.08.17. 18:20

• John Isner egy kiváló képességekkel megáldott univerzális játékos. EKorábban a kemény pályákon volt eredményes, van összesen 18 ATP tornagyőzelme. Remek szerva, bikaerős tenyeres, egy igazi erőgép, aki fejben is nagyon jó. Már 37 éves és ez a kor már nem a legjobb az erőteniszben, ez a tény mindenképp elvesz az esélyeiből. Wimbledonban Sinnertől kapott ki háromban, Newportban Cressytől szintén háromban. Atlantában Brooksby lepte meg, megint csak három szettben, Cincinnattiban az első körben megverte a villámgyors Bonzit, három szettben és még a harmadik játékrész végén a tie-breakre is volt ereje!
  • A lengyel TOPkategóriás erőteniszező, aki azért technikailag is képzett, majd két méter magas, erős testalkatú. Hatalmas adogatásai vannak, erős tenyeresek. Eddig 5 ATP tornagyőzelme van, mind keményen, vagy szabadtéren, vagy fedettben. Idén megnyerte a hallei füves tornát, de utána visszaesett a teljesítménye! Wimbledonban első körös kiesés, Washingtonban a második fordulóban kapott ki Ruusuvuoritól, akit neki simán kellene vernie a tehetsége alapján. Montrealban már ngyon jó volt! Egészen a döntőig jutott, ahol három szettben kapott ki az ihletett formában teniszező PCB-től! Még csak 24 esztendős, fog még fejlődni és szerencsés esetben akár Grand Slam-tornát is nyerhet. Például egy US Opent. Ma itt jó formát várok tőle és az amerikait le tudja győzni, de meg fognak egymással szenvedni.

Tipp: Hurkacz nyer 2-1 arányban – 3,35