2019.01. 06.

Tenisz: A brisbane-i döntőben az Orosz és a Szamuráj

Remek döntő összecsapásnak lehetünk szemtanúi, ma délelőtt a világranglista 16. helyén álló 23 éves orosz Daniil Medvedev és a nála hét esztendővel idősebb éppen TOP10-es Kei Nishikori találkozik.

TENISZ, BRISBANE, FÉRFI EGYES
2019.01.06. 10:00
D. MEDVEDEV - K. NISHIKORI

• A fiatal orosznak volt nehezebb útja, ő egy formán kívüli 240.helyig visszacsúszott Andy Murray-vel kezdett és az első szett még egészen szoros volt, de utána kidurrant a skót. Utána egy TOP20-as játékos, igazi keménypályás specialista Milos Raonic érkezett, aki el is vitte az első szettet rövidítésben. Utána a orosz játékos mentalitását dícséri, hogy összeszedte magát, nagyobb fokozatba kapcsolt és 6-3, 6-4-re lehozta a mérkőzést. Legutóbb pedig a kiváló formában érkező francia Tsonga ellen meccselt az orosz, ahol az első szettben megszorongatta ugyan a gall óriás, de a végén kettőben mégiscsak Medvedev nyert. Nagyon szereti a kemény borítást Medvedev, tavaly meg is nyerte ezt a tornát és idén is eljutott a döntőig, ahol a szamuráj Kei Nishikori vár rá.
  • A japán játékos a 9. helyen áll, ezt pedig nem az adogatásának köszönheti, hiszen az eléggé középszerű, hanem a lábmunkájának és a hatalmas elszántságának, a mentális erejének. Nishikori sosem adja fel, őt valóban le kell csapni a pályáról! Idén itt Kudla, Dimitrov és Chardy testén masírozott a döntőig, még szettet sem vesztett eddig. Ma azonban nem lesz könnyű dolga! Medvedev fiatalabb, jobban adogat és mentálisan sem rossz. Egyikük sem fog fejben összezuhanni, jó formában is vannak, így hosszú meccsre számítok. Akár három szett is lehet, ha a győztest kellene megtippelnem, akkor a japánra voksolnék, de ma inkább a játékszámokban bízom.

TIPP: 22,5 fölött – 1,80