2021.05. 24.

Tenisztálentumok: Spanyolország (Adamtebich írása)

A múltkor Csehországban kerestük talán Tomas Berdych utódját, most a hispánoknál nézzük meg mi a helyzet utánpótlás ügyben. Fotó: Pixabay.com

• 2-3 nevet érdemes emliteni itt, ezek közül per pillanat a 21 éves malagai Alejandro Davidovits Fokina áll a legjobban, hiszen per pillanat élete legjobbjaként, a 45.helyen van a listán. A Davidovits névből kiérződik, hogy orosz származásu, a papa orosz-svéd kettős állampolgár volt. Ő már nyert 2 challengert, egyet salakon, egyet hardon, nyert Atp 250-es tornát is, tavaly kora ősszel pedig a sok hiányzós Us Openen 4.körig tudott eljutni.
  • Igaz még 100-on kivül van jelen pillanatban, de meg kell említeni Carlos Alcaraz Garfia  nevét. A jobbkezes murciai fiatalember éppen nemrég májusban töltötte be a 18.életévét,tehát 2003-as születésű. 6 tornagyőzelme van eddig, 3 ITF és 3 challenger győzelem. Nyert challengert Barcelonában és Alicantéban, Triesztben, egyet pedig elvesztett az olaszországi Cordenonsban.
  • Végül a 3.név itt, egy 19 éves valenciai fiatalember, bizonyos Carlos Gimeno Valero. Igaz ő jelenleg 200-on kivül van, de tehetséges ő is, a 2019-es junior Wimbledonon döntőben volt, amelyet elvesztett a japán Shintaro Mochizuki ellenében(később róla is lesz majd szó). Valero 3 kisebb tornát nyert meg eddig Itf szinten és egy challenger döntője is volt salakon, Las Palmason kapott ki salakon a belga Kimmer Coppejanstól.