2015.02. 16.

Futballmentes övezet

Ez a rovat azoknak szól, akik elsősorban az internetes fogadóirodákat részesítik előnyben. Természetesen lesz átfedés a papíros Tippmix ajánlatával is. A focit ebben a szekcióban hanyagolni fogjuk, így elsősorban jégkorong, kosárlabda, baseball és más amerikai sportok lesznek étlapon, illetve csak ebben a rovatban találhattok az USA egyetemi kosárlabda-bajnokságából, az NCAA-ből tippeket. Érdemes követni!

Ottawa - Carolina (jégkorong - NHL) H 1,62 hosszabbítással együtt

Nagyon tetszik nekem az Ottawa hazai játéka mostanában. Utolsó 2 meccsükön először hosszabbításra kényszerítették a Pittsburgh-öt (4:5), majd 7:2-re súnyán megverték az Edmontont. Igaz, hogy utolsó 5 meccsén mindkét csapat  mérlege 2-3, de míg az Ottawa mérlege otthon 12-14, addig a Carolina otton csak 8-22. Utolsó ottawai meccsükön, januárban a Carolina nyert 3:2-re, de kétlem hogy ez megint összejönne, az Ottawa mérlege ugyanis 6-3, ha hazai meccset kell megbosszulnia.

Colorado - Arizona (jégkorong - NHL)  H 1,55 hosszabbítással együtt

A nyugati főcsoportban 10 pont a különbség a 2 együttes között, mégis szomszédok. Mindkét csapat mérlege 1-4 az utolsó 5 meccsén, de míg a Colorado kifelé tart a gödörből (utolsó hazai meccsükön 4:1-re verték a Dallast), addig az Arizona szerintem még csak most tart egy negatív széria közepén. Utolsó 3 meccsüket zsinórban elbukták, ebből 2 hazai meccs volt. Utolsó 5 egymás elleni meccsük mérlege 4-1 a Coloradonak, amely novemberben idegenben is legyőzte a prérifarkasokat, de az Arizona nem jó bosszúálló, hisz 1-8 a mérlege ezen a téren.

Vancouver - Minnesota (jégkorong-NHL)  kétesély 1X 1,40

A Vancouver remek formába lendült az utóbbi időben, felváltva nyernek és vesztenek, és most éppen győzelem következik. Utolsó 5 hazai meccsükből 4-et megnyertek, megszerezve a Boston és a Pittsburgh skalpját is. A Vancouver otthon 15-12, míg a Minnesota csak 12-15 idegenben. Szerintem ma véget érhet a Minnesota jó sorozata Vancouverben, de biztos, ami biztos, játsszuk csak a kétesélyt a Vancouverr, mert utolsó 2 hosszabbításos meccsüket a Minnesota nyerte.

Szibirszkije Snaiperi - Tolpar (jégkorong - MHL) V  1,58 hosszabbítással együtt

Az orosz MHL kínálja számunkra ezt a jó kis meccset. A 10. helyen álló Szibirszkije fogadja a 2. helyezett Tolpart. A hazaiak nincsenek jó formában, 1-4 a mérlegük az utolsó 5 meccsükön, míg a vendégeké 3-2. Utolsó 6 meccsükön 4-2 a mérleg a Tolpar javára, és utolsó 3 idegenbeli meccséből ebben a felállásban a Tolpar kettőt megnyert. Ma is könnyen megtehetik ezt.

Villanova - Seton Hall (kosárlabda NCAA-B) Villanova -16AH  1,90

Az amerikai egyetemi kosárlabda bajnokságából ezt a meccset választottam már, mert jónak látom a hazaiak esélyét egy nagy arányú győzelemre. A hazaiak egy 2 meccses nyeretlenségi sorozatot szeretnének ma megbosszulni, és sikerülni is fog. Villanova mérlege 5-0 az utolsó 5 egymás elleni meccsükön, és 11-1 az utolsó 12 meccsükön ebben a felállásban.