Futballmentes övezet

A tegnapi labdarúgó-csalódások után nem csodálom, ha sokan ismét kihagyják a focit a mai szelvényük összeállításakor. Ehhez nyújtunk egy kis segítséget. A jelszó továbbra is: NO FOCI

Ottawa – Montreal  (jégkorong – NHL)
hosszabbítással együtt V 1,82

Szerintem ne most kezdjétek veretni a Montrealt! Amit otthon elvesztegetnek, idegenben rendre behúzzák. Utolsó 5 idegenbeli meccsükből 4-et megnyertek. Megverték a Columbust, a Rangerst, a Bostont és a Detroitot, ebből két meccsen is teljesen lehúzták a rolót, így 9:3 a gólarányuk e 4 csapat elleni győztes meccsen. És tudjátok melyik csapattól kaptak ki? Természetesen az Ottawától 4:1-re. De ez az Ottawa most nem az az Ottawa. A Senators most 1-4 az utolsó 5 hazai meccsén, ráadásul éppen tegnap feküdtek le a nem éppen bivalyerős Carolinánank 3:6-ra. Nagyon aktívnak érzem most a bosszú faktort a Montrealnál, de csak hosszabbítással együtt tegyétek!

Edmonton – Boston  (jégkorong – NHL)
rendes játékidő V 1,75

Nálam ez a nap slágere, nincs vita! Én már a Calgary ellen vártam, hogy a Boston megtöri a 3 meccses nyeretlenségi szériáját. Végül hosszabbításos 4:3 lett a vége a kanadaiaknak. Ez csak növeli a mai fogadásunk értékét, mert a Boston így már 4 meccse kap ki zsinórban. Eddig ebben a szezonban a hármas negatív széria volt a maximum, amibe belesüppedtek. Háromból háromszor sikerült felállniuk három vesztett meccs után. Ez tört most meg a Calgary ellen. A Boston nem fog ötödjére is kikapni, főleg nem az Edmonton ellen, amely utoljára január 30-án tudott hazai pályán nyerni, akkor is csak 3:2-re a Buffalo ellen. A Boston mérlege 13-0 az utolsó 13 Edmonton elleni meccsen, ebből a Bruins 10-et rendes játékidőben hozott le. Bátrabbak még hendiben is megpróbálhatják.

Koroivos – PAOK  (kosárlabda – görög Basket League)
hosszabbítással együtt V 1,66

A 3. helyezett PAOK a 11. helyen álló Koroivos csapatához látogat a görög kosárlabda-bajnokságban.  A PAOK utolsó 5 meccsén 3-2-es mérleggel áll, pont attól az Aris-tól kapott ki kétzer is, otthon csak 1 ponttal, idegenben öttel, amely csak 2 ponttal áll mögöttük a tabellán. Ha a PAOK nem akarja elveszíteni a dobogós helyét, ma nyernie kell. A PAOK mérlege az utolsó 10 meccsén 7-3, miért ne tudna nyerni egy 2-8-as mutatójú csapat ellen, amely azt a bizonyos 2 győzelmet csak hazai pályán a 10. és 8. helyezett csapatok ellen tudta abszolválni? Utolsó 2 meccsükön a PAOK 13 illetve 18 pont különbséggel nyert. Beszédes számok, nem?

MHC Szpartak – Dinamo St. Petersburg  (jégkorong – orosz MHL)
rendes játékidő H 1,56

Az orosz MHL-ben az MHC Szpartak (5.) fogadja a Dinamo (14.) gárdáját. A kimenetel számomra nem kétséges, hiszen míg a Szpartak mérlege 8-2 az utolsó 10 meccsükön, addig a vendégeké csak 2-8. A Szpartak 25 hazai meccséből 12-t tudott megnyerni rendes játékidőben, míg a Dinamo 25 utazásából csak 3 meccsen örülhetett ilyen sikernek. Igazából szegény péterváriak utolsó 6 vizitájukon sorozatban égnek. Ez nem ma fog megváltozni. Főleg, hogy utoljára 3:0 lett a vége a Szpartak otthonában, sőt hosszabbításban az MHC még Pétervárott is nyert ebben a szezonban.

Arizona State – UCLA  (kosárlabda – NCAA – I-A)
UCLA +4.5 AH 1,64

Tegnapelőtt bejött az Arizona State nagyarányú győzelme, de ma mégis ellenük megyek. Az utolsó 10 meccsén az Arizona 5-5, a UCLA pedig 7-3. Az utolsó 5 meccs mérlege az Arizonának 3-2, a UCLA-nak 4-1. A UCLA mérlege 7-1 az utolsó 8 egymás elleni meccsükön. Tudom, hogy az Arizona a favorit, de a vendégek nemigen fognak 4 pontnál nagyobb különbséggel kikapni.