2017.04. 24.

Kézimunka-dán női elődöntő

Tegnap a Byasen félidei vezetés után egygólos vereséget szenvedett hazai pályán, továbbjutása azonban egy percig sem forgott veszélyben. A Szeged csak megcibálni tudta az oroszlán bajuszát, a Magdeburg viszont kiütéses győzelmével formalitássá tette a visszavágót. Elérkezett az idő, hogy ismét dán női mérkőzésre fogadjunk.

Midtjylland-Köbenhavn

• Elődöntőihez érkezett a dán női bajnokság, ahol az egyik párosításban a Midtjylland a Köbenhavn együttesével játszik a döntőbe jutásért, a két nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását Ikastban rendezik. A hazai csapat az alapszakaszt magabiztosan megnyerve közvetlenül jutott az elődöntőbe. Hazai mérlegük egészen parádés, tíz mérkőzést megnyertek, egyetlen vereségüket már tét nélkül a Nyköbingtől szenvedték el. Míg a többiek a negyeddöntőket játszották, addig ők a Vardarral viaskodtak a budapesti négyes döntőért és nem vallottak szégyent, a macedón sztáralakulat csak két szűk győzelemmel váltotta meg jegyét a májusi rendezvényre. A vendégcsapat a klub történetének legjobb eredményét elérve az alapszakasz negyedik helyén végzett. A tavaly decemberi kontinenstornán a csapatból Anne Mette Hansent, Anna de la Court-t és a beállós Spellerberget láthattuk játszani. Claus Mogensen lányai különösen otthon erősek, házon kívül azonban bőven sebezhetők, a mérkőzések több mint felét elveszítették. A negyeddöntőben a Silkeborgot 2:1 arányban múlták felül a Tigrisek, akik még soha nem jutottak elődöntőbe. A két alakulat ebben az idényben kétszer találkozott és mind a két alkalommal Stine Jörgensenék örülhettek a végén. Ma is az ő győzelmüket várom.

Tippem: 12241 Midtjylland-Köbenhavn H 1.35 20:21