2016.08. 16.

Kézimunka-Olimpia, Franciaország-Norvégia

Tegnap a német válogatott rendkívül magabiztos hatgólos győzelmet aratott a „fáraók” ellen, különösen a két szélső, Gensheimer és Reichmann volt elemében, ketten tizenhárom gólt tettek be a közösbe. A nőknél ma, illetve holnap hajnalban játsszák a négy negyeddöntőt, ismét Lökéék mérkőzésére hoztam egy tippet.

Az ’A’ csoportból Brazília, Norvégia, Spanyolország és óriási meglepetésre az erejével lassan elkészülő Angola lépett tovább, kiesett Románia, ahol csak Neagu hozta a formáját, a többiek mélyen tudásuk alatt játszottak, nem lehetnek büszkék például a brazilok elleni második félidőre, ahol 4(!) találatig jutottak csupán. Még nagyobb meglepetés Montenegro (le)szereplése, Bulatovicsék a legkevesebb gólt lőve és a legtöbbet kapva, nyert mérkőzés nélkül, 0 ponttal végeztek a csoport végén, a gyászos szereplés hatására lemondott Dragan Adzsic. A „B” csoport nem hozott meglepetést, legfeljebb a sorrend láttán ráncolja egy kicsit a homlokát az ember, de teljesen megérdemelten jutottak tovább a rendkívül szellősen védekező, de eredményesen támadó oroszok, a kissé tudásuk alatt szereplő hollandok, a világbajnoksághoz képest fejlődő franciák és a svédek. A nagyok dolgába nem tudott beleszólni Dél-Korea és Argentína. A negyeddöntő párosításai a következők:

• Brazília-Hollandia
  • Franciaország-Spanyolország
  • Norvégia-Svédország
  • Oroszország-Angola

Svédország-Norvégia

Norvégia a nyitómérkőzésen kikapott a házigazda braziloktól, utána viszont magabiztos játékkal hozta a további négy mérkőzést. Szép lassan összeállt a rájuk jellemző óramű pontosságú támadó gépezet, ahol a játékosok között szépen megoszlanak a gólok és néha Lunde is a régi önmagát idézi. Öröm látni és számunkra bíztató a jövőre nézve, hogy milyen jól működik a Nora Mörk-Löke páros kapcsolat. Svédország a csoport harmadik helyéről jutott a negyeddöntőbe. A csoportmérkőzéseken hozták a kötelezőt Dél-Korea és az argentínok ellen, döntetlenre végeztek Hollandiával és kikaptak Franciaországtól és egy gólgazdag mérkőzésen az oroszoktól. Hagman-Torstenson-Gulldén, ez a trió a csapat motorja, a gólok zömét ők lövik. Keserű tapasztalat ez nekünk is Gulldén esetében, aki májusban szinte egyedül nyerte meg a BL trófeát klubcsapatának. Tavaly november végén a Mobelringen Kupán találkoztak utoljára, akkor Norvégia örülhetett a két pontnak. Ma is őket tartom esélyesnek az elődöntőbe jutásra. A mérkőzés 22:00 órakor kezdődik.

Tippem: 01536 Svédország-Norvégia V 1.30  33:20