2016.08. 17.

Kézimunka-Olimpia, Németország-Katar

Tegnap az első félidőben parádésan védő (67%) Grimsbönek köszönhetően a norvég csapat, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést, tizenkét gólos előnnyel vonult szünetre. A második játékrészben felszabadult játékkal még rá is pakoltak egyet. Az elődöntőben az orosz csapat vár rájuk. A férfiaknál is elérkeztünk a negyeddöntőkhöz, remélem, nem unjátok, de megint a németeket választom.

Az ’A’ csoportból az első mérkőzésen Katartól kikapó, de utána hibátlanul menetelő Horvátország jutott tovább első helyen, őket követi a legjobb gólkülönbséggel Franciaország, Karabaticsék csak a horvátoktól kaptak ki. Harmadik helyen végeztek a dánok egyaránt három góllal kikapva az első két helyezettől, az utolsó továbbjutást érő helyen Katar végzett elég hektikus teljesítménnyel. Kiesett az Argentín és a tunéziai válogatott. A ’B’csoportban meggyőző teljesítménnyel  Németország végzett az első helyen, mögöttük az eddig szebbik arcát mutató szlovénokat találjuk, harmadik pozícióban az egyre jobban leeresztő hazaiak végeztek, a negyedik helyet Lengyelország csípte meg. Kiesett Egyiptom és óriási meglepetésre London bronzérmese, a svéd válogatott. A negyeddöntők párosításai a következők:

• Horvátország-Lengyelország
  • Dánia-Szlovénia
  • Brazília-Franciaország
  • Németország-Katar

Németország-Katar

A csoportgyőztes német csapatot az Európa bajnoksághoz hasonlóan itt se kerülik el a sérülések, a második mérkőzésen lesérült Groetzky, a Löwen jobbszélsőjének helyére Weinholdot hívta be a kapitány. Az Egyiptom elleni csatának Dissinger esett áldozatul, a bal combjában súlyos zúzódás keletkezett, helyére a kontinenstornán már bizonyított Fath érkezett Dagur Sigurdsson csapatába. A katari projekt a 2015. évi hazai rendezésű világbajnokságra volt időzítve, ahol sikerült döntőt játszaniuk Franciaország ellen. Rióban nem túl meggyőző, amit eddig mutattak, kikaptak a franciáktól és Dániától is, a kieső Tunéziával pedig döntetlenre végeztek. Rendkívül magabiztos pontja a csapatnak a kapuban Saric, 38%-os védési mutatóval a csoportkör után vezeti a kapusok listáját, mögötte szorosan, 35%-al a németek hálóőre Heinevetter áll. Tétmérkőzésen a két csapat legutóbb a katari világbajnokság negyeddöntőjében találkozott, ahol jókora bírói segítséggel a hazai gárda nyerte a mérkőzést. Ma a németek visszavágnak! A mérkőzés 18:30 órakor kezdődik.

Tippem: 02010 Németország-Katar H 1.45 34:22

Igen jól fizet még a dán győzelem is és a horvátok is jó eséllyel behúzzák, a francia győzelem pedig papírforma.