2015.03. 18.

KHL: SZKA Szentpétervár-Dinamo Moszkva

Ha a szentpéterváriak nyernek, bejutnak a főcsoportdöntőbe. A fővárosiak gondjait fokozza, hogy az első számú kapusuk után a második számú is megsérült, a legutóbbi mérkőzésen beugró harmadik portás pedig 20 perc alatt 3 gólt kapott. Ha nem akarja az SZKA elhúzni a párharcot, ma le kell zárnia.

Az SZKA Szentpétervár (36-5-5-14) a Bobrov-divízió első helyén végzett az alapszakaszban, ezzel a 2. kiemelést megszerezte. Ők lőtték a legtöbb gólt, a 60 meccs alatt 210 gólt szereztek. Hazai pályán erősek, 33 meccsen 26-szor nyertek. A rájátszás első körében 4-1-es összesítéssel verték ki a Torpedót. Házi pontkirályuk Artyemij Panarin 69 ponttal (29+40), mögötte Vagyim Sipacsov 62 (15+47), Ilja Kovalcsuk 61 (29+32) pontos. A rájátszásban Mikko Koskinen áll a kapuban, az eddigi meccseken 1,6-os gólátlagot produkált 93,3%-os védési hatékonysága mellett.

A Dinamo Moszkva (35-6-6-13) ugyanúgy 123 pontot szerzett a 60 mérkőzés során, mint az SZKA. Sokkal gyengébb a támadójátékuk, mint a szentpéterváriaknak, csak 172 gólt lőttek, viszont 16-tal kevesebb gólt kaptak (120). A Dinamo idegenben 33 találkozóból 22-szer győzött. A főcsoport-negyeddöntőben 4-2-es összesítéssel ejtették ki a Lokomotivot. A legtöbb pontot Kaspars Daugavins gyűjtötte, 41 pontig jutott (23+18), Makszim Pesztusko 33 (14+19), míg Gyenyisz Kokarjev és Makszim Karpov 29-29 pontos (10+19 és 17+12). Első számú kapusuk, a világbajnok Alekszandr Jerjomenko 92,3%-kal hozta le az alapszakaszt, de sérült. A második számú Alekszandr Lazusin 94,6%-a remek, míg a rájátszásban nyújtott 93,7%-a is kiváló. Lazusin viszont hétfőn megsérült, a helyére beugró Alekszandr Saricsenkov viszont 20 perc alatt 3 gólt kapott 13 lövésből.

Az alapszakaszban mind a négyszer a Dinamo nyert, ennek viszont már nyoma sincs. A főcsoport-elődöntő eddigi mérkőzésein előbb 3-2-re nyert hosszabbításban az SZKA, aztán 4-1-re idegenben a Dinamo. Itt viszont valami eltört a moszkvaiaknál, hazai jégen 2-0-s és 6-1-es vereséget szenvedtek. A fővárosiak problémáját fokozza a kapusprobléma. Soha vissza nem térő lehetőség előtt áll az SZKA, hogy visszavágjon a korábbi rájátszásbeli sérelmekért.