2017.11. 28.

Mire megy Nicola Jokics és a Nuggets a mormonok földjén?

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában, az NBA-ben szerdán hajnalban, 04:00 órás kezdettel kezdődik a Denver Nuggets utahi vendégjátéka. A Nuggets 3 mérkőzés óta nélkülözi Millsapot, de sikerült kezelniük a hiányát, hiszen kétszer is győztek, így magabiztosan indulnak neki a mai meccsnek. A Utah játéka Gobert nélkül is kiegyensúlyozottnak tűnik, ám az kétségtelen, hogy vele ütőképesebb a Jazz. A Denver összességében erősebbnek tűnik, ezért számukra ma nagyobb sikert jelenthet a visszavágó. Erről a meccsről hoztunk egy bővebb elemzést és egy tippet.

KOSÁRLABDA, NBA | 2017.11.29. 04:00
UTAH – DENVER
Tipp: Denver Nuggets +3,5 - 1,65

• A Denver gyengébben kezdett és az első négy játékból hármat el is vesztett. Ezután javuló formát mutattak, sorozatban három mérkőzést nyertek és a forma viszonylag kitartott, amelynek következménye 11 győzelemés 8 vereség. 127 pontot gyűjtöttek az LA ellen, 125-öt a Houston ellen, viszont a védekezést javítani kellene, mert egyelőre a támadójáték a jobb. Mindent összevetve elmondható, hogy a Nuggets jó úton halad, úgy tűnik képes lesz sikereket elérni a rájátszásban.
  • A Utah 9 győzelem és 11 vereség után még mindig benne van a rájátszásért folytatott harcban, ami elég meglepő, mivel az utóbbi években ehhez több pozitív kimenetelű mérkőzésre volt szükség. Figyelembe véve, hogy a Utahnak szembe kellett nézni bizonyos problémákkal, sérülésekkel, elég jó helyezést sikerült elérniük. A Utah elég gyenge volt novemberben, 8 mérkőzést veszítettek el a 10-ből. Az utolsó két összecsapást ugyan megnyerték (Chicago Bulls 110-80, MIlwaukee Bucks 121-108), ezzel meríthettek egy kis erőt az eddigi nehézségek után.A statisztikák szerint az egyik legjobban védekező csapat a Utah, bár teljesítményük romlott az előző szezonhoz képest. Sajnos Gobert még mindig nem játszat, ami jelentős hátrányt jelent a csapat számára. Jo Johnson játéka is megkérdőjelezhető, valamint Dante Exum is hiányt jelent.
  • A Denvernek pedig Paul Millsapot kell nélkülöznie. Nikola Jokic, a Nugetts Legfontosabb játékosa. Átlagosan 16,3 pontot ért el, (lepattanó: 11,2 ; gólpassz: 4,5). Az ő játéka nagy értéket jelent, Grizzlies ellen (28 P,13 R, 8 A), a Nets ellen (41 P, 12 R, 5 A). Négyszer 10 pont alatt maradt, ebben a hónapban, az ő játéka nagyon fontos lesz most is.Ebben a szezonban másodszor játszanak egymással. A szezon első mérkőzésén a végeredmény 109-96 lett a Utah javára, de ma mindenképpen kiegyenlített mérkőzésre számíthatunk, amelyen a Denvernek van esélye megnyerni a meccset, de ehhez a legjobbjukat kell nyújtaniuk. Ami pedig a fogadást illeti, szem előtt tartva az imént levont következtetést egy kisebb hendikep felhasználásával nyerethetjük a Nuggets-t.